Powstał film o doktorze Piotrze Janaszku. Premiera w listopadzie

Na koniec listopada planowana jest premiera filmu dokumentalnego poświęconego doktorowi Piotrowi Janaszkowi. Prace nad nim dobiegły już końca.

Piotr Janaszek był lekarzem ortopedą, który propagował nowoczesną rehabilitację osób niepełnosprawnych. O tej niezwykłej postaci w filmie opowiadają przyjaciele, współpracownicy i uczestnicy obozów w Mielnicy.

– Pojawiają się w życiu człowieka ludzie, którzy widzą w tobie to, czego ty sam nie widzisz. On był takim człowiekiem. W niepełnosprawnych widział pełnosprawnych, wartościowych ludzi. Technicznie ograniczonych, ale nie ograniczonych życiowo – wspominał doktora Sławomir Pilarski, który w dzieciństwie jeździł do Mielnicy.

Film pod tytułem „Doktor Piotr” powstał dzięki wsparciu samorządu województwa wielkopolskiego, w ramach projektu „Ikony Wielkopolski” oraz Konińskiej Fundacji Kultury. Reżyserem i scenarzystą jest Zdzisław Siwik, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

Przedpremierowy pokaz odbędzie się 27 września w Wąsoszach, gdzie powstaje Osada Janaszkowo. Udział w nim wezmą podopieczni Fundacji „Podaj Dalej” oraz lokalna społeczność. Szerokiej publiczności film zostanie zaprezentowany 30 listopada o godz. 16.00, podczas Przeglądu Polskich Filmów Fabularnych „Debiuty” w Konińskim Domu Kultury.

Info: LM.pl, fot. archiwum

Data publikacji: 25.09.2019 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również