Walentynkowy bal w Kaliszu

Walentynkowy bal w Kaliszu

W dniu 21 lutego w restauracji "Margo" w Kaliszu odbył się po raz kolejny integracyjny bal walentynkowy dla osób z niepełnosprawnoscią, w którym udział wzięło ok. 200 osób z placówek rehabilitacyjnych z Kalisza i sąsiednich powiatów.

Byli to uczestnicy z dziewięciu warsztatów terapii zajęciowej i środowiskowego domu samopomocy. Imprezę zorganizowali: Fundacja Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie” w Kaliszu, Fundacja „Aktywni Zawodowo” oraz Stowarzyszenie „Wszystko dla Kalisza”, a oprawę muzyczną zapewnił zespół muzyczny „Przyjaciele” z WTZ w Przygodzicach.

Należy podkreślić, że pomimo braku jakiegokolwiek dofinansowania, wszystko stało się możliwe dzięki organizatorom: prezesowi Fundacji „Miłosierdzie” Stanisławowi Bronzowi, oraz sponsorom i właścicielom lokalu – Margocie i Cezaremu Suszyńskim.

Na zabawę przybyli również zaproszenie goście: dyrektor kaliskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, członkowie Zarządu Fundacji oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych instytucji.

Organizacji tego typu imprez przyświeca idea szerszej integracji osób niepełnosprawnych, spotkania się w szerszym gronie, nawiązanie nowych kontaktów i utrwalenie już istniejących.

Od blisko dziesięciu lat obserwujemy tendencję spadkową w organizacji podobnych działań, co jest efektem stale malejących środków na rehabilitację społeczną osób niepełnosprawnych w Polsce. Fundacja „Miłosierdzie”, dzięki aktywności jej Zarządu, jest jedną z niewielu organizacji, które realizują w ciągu roku kilka działań takiego formatu, co jest godne podkreślenia i uznania.

Tekst i fot. Mariusz Patysiak

Data publikacji: 24.02.2017 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również