Avalon EXTREME ogłasza nabór na ambasadorów ekstremalnego teamu sportowców

Avalon EXTREME – pierwszy i jedyny w Polsce projekt popularyzujący sporty ekstremalne, ogłosił nabór na ambasadorów projektu. Wszyscy sportowcy ekstremalni z niepełnosprawnościami, którym adrenalina płynie we krwi i którzy chcą przełamywać stereotypy dotyczące osób z niepełnosprawnością, mogą zgłaszać chęć dołączenia do grona EXTRAsprawnych.

Pasjonatów sportów ekstremalnych zachęcamy do wejścia na stronę https://avalonextreme.pl/kontakt/ i tam zgłoszenia chęci dołączenia do tej wyjątkowej ekipy sportowców.

– Za pomocą działań Avalon EXTREME chcemy motywować i edukować Polaków oraz promować sporty ekstremalne w naszym kraju. Zapraszamy do naszego grona ludzi otwartych, odważnych, wyjątkowych EXTRAsprawnych –mówi Sebastian Luty, założyciel projektu Avalon EXTREME, jedyny w Polsce kierowca wyścigowy, sparaliżowany w 95 proc.

Avalon Extreme podejmuje dyskurs dotyczący podziału na sport osób z niepełnosprawnościami i sport osób sprawnych. Z pomocą trwającej kampanii „EXTRAsprawni – prawdziwy sport jest jeden”, którą wspierają znani sportowcy, tacy jak Krzysztof Hołowczyc i Akop Szostak, Avalon Extreme udowadnia, że wysiłek i emocje w sporcie są takie same, niezależnie od tego, kto i jak go uprawia.

***

Avalon EXTREME jest jedynym w Polsce projektem popularyzującym sporty ekstremalne zarówno wśród osób pełnosprawnych, jak i z niepełnosprawnościami. Projekt jest prowadzony przez Fundację Avalon od listopada 2015 r. Ambasadorzy Avalon EXTREME regularnie biorą udział w wydarzeniach sportowych, w których często rywalizują z pełnosprawnymi sportowcami. Do dyscyplin objętych projektem należą: rugby, racing, drift, sitwake, workout oraz soaring, ale ich zakres jest sukcesywnie rozszerzany. Ambasadorami projektu są: Tomasz Biduś, Adam Czeladzki, Sebastian Luty, Bartosz Ostałowski, Szymon Klimza oraz cała drużyna Avalon Extreme Rugby. Avalon EXTREME to projekt dla prawdziwych sportowców bez barier.

Więcej informacji: https://avalonextreme.pl/

Avalon EXTREME przełamuje stereotypy w postrzeganiu osób z niepełnosprawnościami. Motywuje ludzi do pokonywania własnych ograniczeń, stawiając przed nimi nowe wyzwania. Aktywizuje oraz wspiera wszystkich, którzy chcą przezwyciężyć własne słabości i znaleźć sposób na aktywne spędzenie czasu. Avalon EXTREME kreuje wizerunek niepełnosprawnych profesjonalnych sportowców, jako żyjących z pasją i odnoszących nie mniejsze i równie ekscytujące sukcesy sportowe jak pełnosprawni.
https://www.facebook.com/AvalonExtremeSports/

pr
Data publikacji: 10.02.2020 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również