Milena Olszewska kandydatką do tytułu najlepszej parałuczniczki 2019 roku

Srebrna medalistka mistrzostw świata Milena Olszewska zgłoszona została do czołowej piątki plebiscytu Międzynarodowej Federacji Łuczniczej (World Archery) na najlepszą zawodniczkę globu 2019 roku.

Polka, reprezentująca barwy Startu Gorzów Wielkopolski, zdobyła w holenderskim Hertogenbosch srebrny medal mistrzostw świata łuczników z niepełnosprawnością. W finale przegrała z Chinką Chunyuan Wu 2:6, która także zgłoszona została do czołowej piątki.

Grono uzupełniają: Rosjanka Jelena Krutowa, Nur Syahidah Alim z Singapuru oraz Brytyjka Jess Stretton.

Prestiżowe piątki nominowanych w każdej kategorii: klasycznych, bloczkowych i parałuczniczych wyłonił międzynarodowy panel. Rozstrzygnięcie plebiscytu nastąpi 31 stycznia.

Polka to także dwukrotna brązowa medalistka igrzysk paraolimpijskich w Londynie w 2012 roku i cztery lata później w Rio de Janeiro.

35-letnia Olszewska uznana została za najlepszą łuczniczkę w plebiscycie zorganizowanym z okazji 20-lecia działalności Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. (PAP)

jej/ pp/, fot. Marcin Gazda (archiwum NS)

Można oddawać glosy co godzinę, ale o zwycięstwie glosy internautów decydują tylko w połowie, druga polowa głosów to decyzja kapituły.