Rywalizacja drużyn siłaczy w Chotowej

W dniach 20-21 listopada w Ośrodku Sportowo-Rehabilitacyjnym GRAND w Chotowej k. Dębicy odbyły się już po raz siedemnasty Drużynowe Mistrzostwa Polski w Podnoszeniu Ciężarów Osób Niepełnosprawnych. W tych trudnych obecnie czasach spowodowanych Covid-19 wystartowało ostatecznie sześć drużyn. W skład danej ekipy wchodziła jedna zawodniczka, jeden junior do lat 23 oraz trzech seniorów, w składzie mógl być także junior.

Tytuł mistrzowski po raz siedemnasty zdobyła reprezentacja Startu Wrocław I zdobywając łącznie 597,28 pkt. Drużyna z Wrocławia wystąpiła w następującym składzie: Beata Jankowska, Tomasz Zając, Sławomir Szymański, Mariusz Tomczyk oraz Tomasz Kociubiński

Drugie miejsce z wynikiem 490,06 pkt. wywalczyli gospodarze Drużynowych Mistrzostw Polski – reprezentacja Startu Tarnów I, która wystąpiła w następującym składzie: Marzena Zięba, Jacek Kierach, Paweł Jewuła, Piotr Szymeczek i Artur Lis.

Na najniższym stopniu podium stanęła druga reprezentacja Startu Wrocław z wynikiem 457,02 w składzie: Alicja Więch, Mikołaj Kociubiński, Daniel Baczmański, Andrzej Owczarek oraz Aleksander Pomorski.

Najwyższy podniesiony ciężar wśród kobiet to 135 kg osiągnięty przez Marzenę Ziębę z Startu Tarnów, a wśród mężczyzn to 193 kg Aleksandra Pomorskiego z Startu Wrocław.

Zawodnicy zostali nagrodzeni wspaniałymi medalami oraz pucharami. Mistrzostwa Polski zostały zorganizowane przez Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych Start i Tarnowskie Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawnych Start. Zawody zostały dofinansowane przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.