Srebro Marzeny Zięby w podnoszeniu ciężarów

Z wynikiem 134 kg Marzena Zięba zdobyła srebrny medal Igrzysk Paraolimpijskich w Rio w podnoszeniu ciężarów w kat. +86 kg. Było to jej trzecie, najbardziej udane podejście.

To pierwszy polski medal w ciężarach na igrzyskach paraolimpijskich w Rio po trzech 4. miejscach.
Absolutnie nie do pokonania okazała się Nigeryjka Josephine Orji, która w trzeciej próbie wycisnęła 154 kg. Jakby tego było mało wynikiem 160 kg ustanowiła ona nowy rekord świata w czwartym, dodatkowym podejściu.
N trzeciej pozycji uplasowała się Holenderka Melaica Tuinfort z wynikiem 130 kg.
Marzena Zięba (TZSN Start Tarnów) to mistrzyni Europy z 2015 roku. Do tej pory Polka brała udział w dwóch igrzyskach paraolimpijskich – w Pekinie zajęła szóste miejsce, a w Londynie była piąta.
To 23. medal polskich paraolimpijczyków w Brazylii.