Z wizytą w Westernland i Gołuchowie

Z wizytą w Westernland i Gołuchowie

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Przygodzicach, działającym przy Fundacji Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie" w Kaliszu, udali się 12 września na jednodniową wycieczkę do Józefowa koło Chocza, do parku Westernland, reklamowanego jako największa wioska indiańska w Europie, oraz do Gołuchowa.

Wycieczka dostarczyła wszystkim uczestnikom dużo różnorodnych wrażeń. Poznanie historii ludzi mieszkających kiedyś na Dzikim Zachodzie, wzbudziła duże zainteresowanie. W trakcie zwiedzania bezpośredni kontakt z domkami, rzeczami codziennego użytku, zapoznania się z zajęciami mieszkańców dał uczestnikom możliwość poznania jakości życia w dawnych czasach. Poznanie i wysłuchanie prawdziwego Trapera cieszyło się dużym zainteresowaniem. Spacer po wiosce indiańskiej przyniósł dużo radości i uśmiechu na twarzy. Zajęcia sprawnościowe cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.
Spacer po parku w Gołuchowie oraz zwiedzanie zamku pogłębił jeszcze bardziej pozytywne doznania. Odkrycie piękna pomieszczeń zamkowych budziło niesamowity zachwyt i podziw dla ludzi, którzy potrafili w tak piękny i oryginalny sposób urządzić pokoje, salony, jadalnie itp.
Samodzielne dysponowanie gotówką oraz samodzielny wybór posiłków było dużym przeżyciem dla uczestników. Poczuli się w pełni dorosłumi i samodzielnymi osobami, co podniosło ich samoocenę.
Tekst i fot: Karolina Piekarska (Fundacja „Miłosierdzie”)
Data publikacji: 21.09.2017 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również