Znamy najlepszych wrocławskich juniorów

Juniorzy i kadeci Wojewódzkiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych START Wrocław oraz Stowarzyszenia RANO Opole tradycyjnie podsumowali sezon rywalizacją w zawodach Mikołajkowych.

7 grudnia w sali sportowej Ewangelickiego Centrum Diakonii i Edukacji sześć zawodniczek i blisko trzydziestu zawodników walczyło o tytuły najsilniejszych.
Jako pierwsze na pomoście zaprezentowały się kobiety, konkurujące w kategorii OPEN. Tym razem najlepsza okazała się Małgorzata Hałas, która w trzecim podejściu uporała się ze sztangą ważącą 91 kg. Zawodniczka zdecydowała się także na dodatkową próbę, stosunkowo łatwo zaliczając ciężar 93 kg . Jest to nieoficjalny rekord Polski w kat. wagowej 67 kg. Drugie miejsce wywalczyła Beata Jankowska z wynikiem 81 kg. Najniższy stopień podium przypadł w udziale Karolinie Konopko 53 kg.
W kategorii juniorów bezkonkurencyjny okazał się Michał Salamon, który przy masie ciała 58,9 kg pokonał ciężar 105kg. Dwa kilogramy mniej wycisnął Filip Kupis (RANO Opole). Na trzeciej pozycji uplasował się Gerard Poluszczyk, który poradził sobie ze sztangą ważącą 90 kg.
W drugiej grupie mężczyzn zwyciężył Mateusz Malinowski z wynikiem 130 kg. W ostatniej kolejce mierzył się on z ciężarem o 5 kg większym, jednak minimalnie przegrał tę walkę. 113 kg to rezultat, dzięki któremu drugie miejsce zapewnił sobie Kamil Kozioł. O trzecią lokatę walczyli dwaj klubowi koledzy z Wrocławia – Krzysztof Werenc i Tomasz Wolski. Ostatecznie lepszy okazał się Tomasz Wolski, zapisując przy swoim nazwisku 92 kg.
Idea rozgrywania zawodów Mikołajkowych zrodziła się przed siedmioma laty. Od tej pory Zrzeszenie START Wrocław we współpracy z dyrekcją Ewangelickiego Centrum Diakonii i Edukacji organizują doroczną imprezę dla młodych zawodników sekcji podnoszenia ciężarów. Zarówno sztangistów, jak i kibiców, regularnie odwiedza Święty Mikołaj, który w tym przedświątecznym czasie nie szczędzi cennych nagród i słodkich upominków. Nad organizacją imprezy oraz przygotowaniem zawodników niezmiennie czuwa wrocławski sztab trenerski w składzie: Mariusz Oliwa, Ryszard Tomaszewski, Marek Purczyński oraz trener-koordynator Jerzy Mysłakowski.
Podczas tegorocznej edycji zawodów prócz emocji sportowych nie zabrakło także chwil zadumy i refleksji. Minutą ciszy uczczono pamięć tragicznie zmarłego, wieloletniego asystenta trenerów oraz przyjaciela klubu- Łukasza Pikuły.