WMSON: Ruszył cykl szkoleń edukacyjnych

W dniach 29 lutego do 3 marca 2012 r. w Miłomłynie odbyły się dwa pierwsze zaplanowane szkolenia w ramach projektu "Zintegrowani Niepełnosprawni - rozwój sieci organizacji Warmińsko-Mazurskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych":
1. Tworzenie projektu i wniosku o dofinansowanie,
2. Komunikacja w organizacji.

Szkolenie z tworzenia projektu i wniosku o dofinansowanie prowadził Paweł Strączek. W ramach spotkania pozyskać można było wiedzę m.in. na temat:
– określenia i wyboru celów,
– zastosowania drzewa problemów i celów,
– tworzenia celów wg metodologii SMART,
– analizy potrzeb interesariuszy, grupy docelowej,
– określenia sposobów rekrutacji, działań, efektów i produktów,
– przygotowania harmonogramu oraz budowania budżetu projektu,
Moderatorem szkolenia z komunikacji w organizacji była Małgorzata Ostrowska- Księżak. Podczas aktywnie spędzonych zajęć, poznać można było podstawy asertywności, zasady pracy w zespole. Uczestnicy pozyskali również podstawową wiedzę na temat komunikacji dotyczącą m.in. modeli komunikacji czy technik i narzędzi skutecznego komunikowania się. Każda przekazana przez szkoleniowca wiedza poparta była ćwiczeniami, dzięki czemu uczestnicy mogli wykorzystać nowo zdobytą wiedzę w praktyce.

W dniach 20-23 marca również w Miłomłynie odbyły się kolejne dwa szkolenia. Ze względu na duże zainteresowanie ponownie przeprowadzone zostało szkolenie dotyczące pisania i tworzenia wniosku o dofinansowanie. Zajęcia prowadził doświadczony w temacie Paweł Strączek. Uczestnicy mogli liczyć na fachowe doradztwo.

W równolegle z nim trwającym szkoleniu tematyką była efektywna praca własna i w organizacji. Prowadzącą spotkanie była Monika Bełdowska, związana ze Stowarzyszeniem Centrum Wolontariatu w Warszawie, Stowarzyszeniem Trenerów Organizacji Pozarządowych (STOP) oraz Stowarzyszeniem Mediatorów Rodzinnych.

Dzięki udziałowi w nim, uczestnicy mogli nauczyć się zasad efektywnej pracy czy konkretnych technik, co pozwala łatwiej ustalić własne priorytety życiowe oraz sklasyfikować wykonanie czynności w ciągu dnia według pilności i ważności. Ze względu na tematykę szkolenia uczestnicy chętnie angażowali się z kreatywne zadania proponowane przez moderatora.

Dotychczas w czterech szkoleniach udział wzięło 56 osób z 14 organizacji zrzeszonych w Warmińsko-Mazurskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych.
Info: W-MSON, oprac. SzymSza

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również