Niepełnosprawnik zbadany

Niepełnosprawnik zbadany

Dostarczanie informacji o miejscach publicznych dostępnych dla osób z niepełnosprawnościami, to podstawa działania Niepełnosprawnika. Tak samo ważna jest użyteczność informacji, które dostarczamy. Jakiś czas temu zapytaliśmy o opinię użytkowników naszej wyszukiwarki.

Zapytaliśmy o ocenę Niepełnosprawnika, łatwość korzystania, rodzaj wyszukiwanych miejsc. Pytaliśmy też o to, co użytkownicy chcieliby zmienić. Wszystkie te informacje chcemy wykorzystać do rozwijania Niepełnosprawnika.

Ponad połowa z tych, których chcieli podzielić się z nami informacjami, to osoby z niepełnosprawnością. Cieszymy się, że informacje przedstawiane w Niepełnosprawniku docierają nie tylko do osób z niepełnosprawnością – w wyszukiwarce jest wiele uniwersalnych i przydatnych dla wszystkich informacji, choćby te o pomieszczeniach dla rodziców z dziećmi czy opis toalet.

Dobrze oceniono łatwość korzystania z wyszukiwarki: ponad 50 proc. odpowiadających ocenia ją dobrze i bardzo dobrze, 30 proc. uważa ocenia ją na średnim poziomie. To co warto by zmienić to, wprowadzenie zdjęć audytowanych miejsc i tłumaczenie informacji na polski język migowy. Jednocześnie ponad 60 proc. odpowiadających niczego by nie zmieniało w działaniu Niepełnosprawnika.

Najczęściej użytkownicy szukają w Niepełnosprawniku informacji o punktów usługowych i handlowych, placówkach kultury i rozrywki oraz o placówkach zdrowia.

Ponad 70 proc. biorących udział w badaniu korzysta z wyszukiwarki na stacjonarnych urządzeniach; niecałe 25 proc. korzysta w tej sprawie z urządzeń mobilnych.

Stałe myślimy nad kierunkiem rozwoju Niepełnosprawnika. Informacje uzyskane od użytkowników są wskazaniem, w którą stronę podążać. Na pewno wyszukiwarka będzie nadal służyła informacją pozytywną – interesuje nas mówienie o dostępności a nie jej braku.

www.Niepelnosprawnik.pl to internetowa wyszukiwarka miejsc dostępnych dla osób niesprawnych ruchowo, głuchych i niedosłyszących, niewidomych i niedowidzących, mających trudności ze zrozumieniem skomplikowanych informacji, a także osób starszych i rodziców z dziećmi. Strona zgodna jest z wytycznymi WCAG 2.0 czyli łatwa w korzystaniu dla osób niewidomych, dostępna jest, poza polskim, także w języku angielskim i rosyjskim. Jest w pełni responsywna, dostosowuje się automatycznie do wielkości ekranów tabletów i telefonów komórkowych. W wyszukiwarce jest obecnie prawie15 tys. dostępnych miejsc publicznych. W ciągu ostatniego roku z Niepełnosprawnika skorzystało prawie 177 tys. użytkowników, co przekłada się na prawie 500 użytkowników dziennie.

Kontakt: niepelnosprawnik@niepelnosprawnik.pl

Niepełnosprawnik współfinansuje miasto stołeczne Warszawa.

Data publikacji: 29.10.2018 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również