Dobra passa tarnowskich paraatletów

Zawodnicy Tarnowskiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych START zakończyli sezon złotymi i srebrnymi medalami zakończonych 27 listopada zawodów IWAS World Games w portugalskim Monte Gordo.

5-osobowa ekipa klubu START wchodząca w skład reprezentacji Polski aż pięciokrotnie stawała na podium tegorocznych mistrzostw świata. 2 złote medale wywalczyła Róża Kozakowska w konkursach rzutu maczugą oraz pchnięcia kulą w klasie F32. Srebrny medal w biegu na 200 m w klasie F35 zdobyła Ingrid Renecka. Srebrny krążek przypadł również Damianowi Ligęzie, który w konkursie pchnięcia kulą klasy F55 osiągnął wynik 10,82 m.

W sumie paralekkoatletyczna reprezentacja Polski wróciła z Portugalii z 4 miejscem w klasyfikacji medalowej. 26 polskich zawodników i zawodniczek podczas IWAS World Games 2022 wywalczyło łącznie 32 medale – 12 złotych, 14 srebrnych i 6 brązowych.

To żywe świadectwo na to, że mimo ograniczeń można żyć aktywnie na co dzień, z sukcesem uprawiać sport i zdobywać medale. Gratuluję! – mówi marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski.

– W naszej grupie nie ma limitów. Chętnie dźwigamy ciężary i jak widać, zwyciężamy – dodaje Damian Ligęza, podopieczny START i srebrny medalista z Portugalii.

Tarnowscy niepełnosprawni lekkoatleci nie osiadają jednak na laurach. Wkrótce rozpoczną przygotowania do Paralekkoatletycznych Mistrzostw Świata Paryż 2023, które będą początkiem drogi do Igrzysk Paraolimpijskich.

Info: Biuro Prasowe UMWM, AS, fot. Bartłomiej Tott

Data publikacji: 09.01.2023 r.