15 lat Centrum Rehabilitacji w Grudziądzu

Centrum Rehabilitacji im. ks. Biskupa Jana Chrapka w Grudziądzu obchodzi w bieżącym roku jubileusz 15-lecia. Koncert Galowy z tej okazji z udziałem Krzysztofa Cwynara, Stanisława Jaskułki, Bogusława Meca i „Grudziądzkich Dinozaurów", odbył się tamże 18 kwietnia, w Centrum Kultury „Teatr".

Program obchodów 15-lecia Centrum Rehabilitacji jest bardzo bogaty. Obok ogólnopolskich zawodów sportowych odbędzie się szereg imprez kulturalnych, w tym warsztatów artystycznych, wystaw i plenerów plastycznych oraz koncertów i występów artystów, również niepełnosprawnych, o charakterze ponad regionalnym i ogólnopolskim. – Na cały jubileuszowy rok zaplanowaliśmy szereg imprez, które stworzą niepełnosprawnym sportowcom, piosenkarzom, poetom i plastykom możliwość zaakcentowania swoich osiągnięć sportowych i dokonań artystycznych – mówi Krystyna Grabowska, prezes Centrum Rehabilitacji.

W ramach obchodów jubileuszu 19 kwietnia przeprowadzone zostały w Grudziądzu Ogólnopolskie Zawody Sportowe w podnoszeniu ciężarów i strzelectwie sportowym, a w najbliższym czasie, w dniach 30 kwietnia do 4 maja, w Ustce odbędą się Warsztaty Artystyczne z wystawą i widowiskiem.

Natomiast w wakacje od 15-30 lipca – wzorem lat ubiegłych – w Kałkowie-Godowie zaplanowano VI Warsztaty Artystyczne Poetycko-Muzyczne i III Świętokrzyskie Warsztaty Artystyczne (26 lipca) oraz – już we wrześniu – XI Ogólnopolski Przegląd Twórczości Artystycznej Niepełnosprawnych „OPTAN 2008″.

„Nasze Sprawy”, jako patron medialny będą towarzyszyć uczestnikom obchodów jubileuszu przez cały rok, informując Czytelników o różnych, przeprowadzonych w jego ramach, uroczystościach i imprezach.

Organizatorom i uczestnikom wszystkich imprez życzymy dużo radości i satysfakcji.

Red.

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również