16 marca pokażemy rozwiązania dotyczące możliwości dorabiania opiekunów OzN, zapowiedział P. Wdówik

Jesteśmy umówieni na czwartek, 16 marca z drugą grupą protestujących – rodziców osób z niepełnosprawnością, którzy domagają się prawa dorabiania do świadczenia pielęgnacyjnego. Wówczas pokażemy rozwiązania – zapowiedział 14 marca wiceminister rodziny i polityki społecznej Paweł Wdówik.

P. Wdówik w Radiu Plus był pytany o konkretne propozycje, jakie ma przedstawić MRiPS na rzecz wsparcia osób z niepełnosprawnością.

– Od początku mówiłem i nadal to podtrzymuję, że musimy w pierwszym rzędzie wprowadzić takie rozwiązania, które wyraźnie nam pokażą, jak człowiek z niepełnosprawnością funkcjonuje i jakiego wsparcia potrzebuje – my w tej chwili tego nie mamy – stwierdził Wdówik.

Jego zdaniem, należy wprowadzić takie rozwiązania, które dadzą osobom z niepełnosprawnością szansę na niezależność i decydowanie o swoim życiu. – To nie jest prawda, że człowiek, który leży, nie ma żadnej swojej woli i można z nimi robić, co się chce – powiedział.

– Mamy drugą grupę protestującą – to są rodzice, którzy domagają się prawa do świadczenia pielęgnacyjnego. Z nimi różnica była taka, że napisali do nas z prośbą o dialog. Rozpoczęliśmy ten dialog. Jesteśmy umówieni, my w czwartek 16 marca pokażemy rozwiązania – zapowiedział wiceminister.

– Możliwość dorabiania do świadczenia pielęgnacyjnego – to jest rozwiązanie przygotowane po rozmowach z tą grupą. Ono jest na tyle kompleksowe, że powinno odpowiedzieć na problemy wielu różnych środowisk osób z niepełnosprawnością – podkreślił Wdówik (PAP)

Agata Zbieg, fot. youtube

Data publikacji: 14.03.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również