25 lat radości z Mikołajem!

25 lat radości z Mikołajem!

Wesołe, uśmiechnięte twarze dzieci i towarzyszących im dorosłych to wizytówka ich spotkania ze świętym Mikołajem 9 grudnia w hotelu Novotel City West w Krakowie. Zorganizowało je krakowskie Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym „Bądźcie z nami", jak co roku – od 25 lat!

Sale bankietowe hotelu zostały przez jego pracowników zamienione w krainę krasnoludków. Przybyło ich z bliska i daleka bardzo wielu… Szum, gwar, głośne śpiewy, tańce, hulanki i swawole.

– Istne szaleństwo! – mówi z widoczną radością i aprobatą Cecylia Chrząścik, prezes tej organizacji. – To już nasz 25. Mikołaj dla dzieci z niepełnosprawnością. Dzisiaj mamy tutaj ok. 150. dzieci z niepełnosprawnością. Każdego roku ta impreza jest dla nas wielkim przeżyciem. Są tu również dzieci naszych przyjaciół i w tym tłumie po prostu ich nie widać, wszystkie dzieci są takie same.

W różny sposób przyjeżdżał do nich święty Mikołaj. Pewnego razu, aby się nie spóźnić, bo miał wówczas bardzo dużo pracy, przyleciał helikopterem i opuszczał się na linie na dach hotelu! Ależ to były emocje! Do dzisiaj wspominają wszyscy to popisowe spektakularne przybycie Mikołaja! Innym razem przyjechał ze swoją świtą – jak to w Krakowie – zaczarowaną dorożką zaprzężoną w białe konie… Piękne, niezapomniane przeżycia dla dzieci i z pewnością także dla dorosłych.

Siedząc tego dnia w zaczarowanym kręgu, wszystkie krasnoludki pod okiem i batutą „cioci Joli” i „wujka Marka”, czyli Jolanty Wiewióry i Marka Kupca – od wielu lat wodzirejów i przyjaciół podopiecznych Stowarzyszenia, przygotowywały piosenkę na powitanie znamienitego Gościa.

Nie czekały zbyt długo. Na salę wkroczył brodaty, siwowłosy i również uśmiechnięty święty Mikołaj, w asyście anioła i elfa. I rozpoczęły się wesołe rozmowy z dziećmi, a przede wszystkim obdarowywanie każdego z nich prezentami i podarunkami.

– Bardzo się cieszę, że dostałem prezent od świętego Mikołaja. Chcę być dobrym człowiekiem dla innych i także dawać im prezenty – powiedział z ogromnym entuzjazmem, szeroko uśmiechnięty Mateusz.

Za takie właśnie dobre emocje, uśmiechy i szczerą, piękną radość podziękował dzieciom wyraźnie wzruszony Mikołaj. A tymczasem zabawa dopiero się zaczęła i trudno było się później rozstawać z krainą krasnoludków. Aż do następnego roku…

Tę przepiękną imprezę objął patronatem prezydent Krakowa profesor Jacek Majchrowski, a w przygotowania zaangażowały się dyrekcje hoteli Novotel, Mercure i Ibis. Nie zabrakło słodyczy dla dzieci, podarunków i poczęstunku, owoców i napojów. Jak zawsze dopisała firma przewozowa Radio Taxi Wawel oraz firmy, które ufundowały podarunki i łakocie i oczywiście niezawodni harcerze.

Od zawsze wszyscy oni służą pomocą, wsparciem i osobistym zaangażowaniem podczas wszelkich imprez i przedsięwzięć Stowarzyszenia „Bądźcie z nami”. Są wspaniałym przykładem bezinteresowności i zainteresowania potrzebami drugiego człowieka. Są także przykładem, jak łatwo – jeśli tylko się tego naprawdę chce – można wcielać w czyn i realizować na co dzień piękną ideę wolontariatu.

Zobacz galerię…

Iwona Kucharska, fot. Piotr Kubic
Data publikacji: 17.12.2018 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również