25 lat Spotkań z Piosenką Nieprzetartego Szlaku

Wspólne śpiewanie z Łukaszem Jemiołą, zjawiskowa Sylwia Lasok i “Okruchy przeszłości” czyli hity retro na gorąco, warsztaty wokalne z ekspertkami z Teatru Muzycznego w Lublinie, przebojowe tłumaczenie na Polski Język Migowy przez Magdalenę Gach, a co najważniejsze – wspaniała atmosfera, wspólna zabawa i dużo muzyki. Już 7 i 8 listopada w Teatrze Muzycznym w Lublinie Artyści Nieprzetartego Szlaku będą świętować 25. urodziny Spotkań z Piosenką! 

Podczas dwóch intensywnych dni festiwalu artyści z niepełnosprawnościami, poprzez muzykę, śpiew i taniec, będą dzielić się swoją wrażliwością z szeroką publicznością. W tym niezwykłym czasie, dzięki muzyce, bariery zacierają się i każdy, bez względu na stopień sprawności, może poczuć się jak w domu. I to właśnie “Dom” jest tematem tegorocznych Spotkań, jak i całorocznego Cyklu Imprez Nieprzetartego Szlaku.

– Po pandemicznej przerwie, z roku na rok, zgłasza się do nas coraz więcej artystów – mówi organizatorka Spotkań z Piosenką i muzykoterapeutka Karolina Czajka – Ludzie są spragnieni wspólnych spotkań, występów i zabawy. Bywały lata, że liczba występów nie przekraczała dziesięciu. W zeszłym roku mieliśmy już 24 występy. Podczas tegorocznej edycji, na scenie Teatru Muzycznego, wystąpi prawie 30 artystów z niepełnosprawnościami z całej Polski (solistów i zespołów)! To dla nas najwspanialszy prezent! – dodaje.

Swobodna atmosfera, wolna od rywalizacji formuła przeglądu oraz możliwość wystąpienia przed szeroką publicznością na profesjonalnej scenie przyciąga coraz więcej artystów. Nie bez znaczenia są również warsztaty tematyczne (wokalne, ruchowe, muzykoterapeutyczne) oraz wartościowe upominki dla artystów dofinansowane m.in. przez PFRON. – Upominki to zazwyczaj sprzęt muzyczny i elektroniczny, który usprawnia pracę artystów i muzykoterapeutów. W ten sposób, odpowiadając na ich potrzeby, wpływamy na jakość pracy i dajemy pozytywny impuls do dalszego działania – dodaje Karolina Czajka.

W poniedziałek, 7 listopada, występy Artystów zwieńczy wspólne śpiewanie z Łukaszem Jemiołą, a następnie warsztaty wokalne z ekspertkami z Teatru Muzycznego – Małgorzatą Papiewską i Dorotą Skałecką. Natomiast we wtorek, przed Wielkim finałem, wystąpi Sylwia Lasok i “Okruchy przeszłości” w składzie Marcin Kisiel – gitara, Michał Iwanek – klawisze i Tomasz Deutryk – perkusja. Hity retro w nowych żywiołowych aranżach, wspólna zabawa i radosne pląsy na, pod i wokół sceny to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na Was tego dnia! Drugi dzień będzie również czasem celebracji podwójnego jubileuszu – 25. Spotkań z Piosenką oraz 10 urodzin, prowadzonego przez Fundację Nieprzetartego Szlaku, Środowiskowego Domu Samopomocy “Akademia Artystyczna” w Lublinie. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania!

Po więcej informacji zapraszamy na profil Facebook Fundacji Nieprzetartego Szlaku https://www.facebook.com/FundacjaNieprzetartegoSzlaku lub na stronę internetową www.nieprzetartyszlak.eu. Poniżej ramowy program Spotkań i informacje.

Ramowy program:

Poniedziałek 7.11
9:00 – 9:15 Oficjalne otwarcie
9:15 – 13:30 Występy artystów (z dwoma przerwami kawowymi)
13:30 Koncert Łukasza Jemioły
14:00 Obiad
15:00 – 16:30 Warsztaty wokalne (Małgorzata Papiewska, Dorota Skałecka, Karolina Czajka)

Wtorek 8.11
9:00 Rozpoczęcie
9:05 – 10:30 Koncerty artystów
10:30 – 11:00 Koncert – Sylwia Lasok i “Okruchy przeszłości”
11:00 Wielki finał
12:30 Jubileuszowy Bankiet

Informacje:
25. Spotkania z Piosenką “Dom”
Termin: 7-8  listopada 2022
Miejsce: Teatr Muzyczny w Lublinie, ul. M. Curie-Skłodowskiej 5, Lublin
Organizatorzy: Fundacja Nieprzetartego Szlaku, ŚDS „Akademia Artystyczna” i Teatr Muzyczny w Lublinie
Główny Organizator Spotkań z Piosenką: Karolina Czajka, tel. 609 763 150
e-mail: biuro@nieprzetartyszlak.eu

Patronaty honorowe:
Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu prof. dr hab. Piotr Gliński
Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski
Wojewoda Lubelski Lech Sprawka
Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Finansowanie:
Dofinansowano ze środków PFRON
Zadanie współfinansowane ze środków otrzymanych od Województwa Lubelskiego
Projekt zrealizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin

Patronaty medialne:
TVP3 Lublin, Radio Lublin, Akademickie Radio Centrum
Magazyn i portal Nasze Sprawy

Zobacz galerię…

pr/, fot. A. Gontarska, M. Kuszpa / archiwum Fundacji Nieprzetartego Szlaku

Data publikacji: 02.11.2022 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również