27. Wielka Gala Integracji już 5 listopada!

Już w najbliższą sobotę, w warszawskiej Arenie Ursynów, odbędzie się 27. Wielka Gala Integracji – największe w Polsce święto osób z niepełnosprawnością. Po dwóch latach przerwy, gdy Gala odbywała się online, znów spotkamy się na żywo, by spędzić czas w klimacie integracyjnej, niepowtarzalnej radości.

Tematem przewodnim tegorocznej gali jest Miłość. – Wielka Gala Integracji to nasze największe wydarzenie w roku, nasz zlot gwiaździsty, w którym przecinają się najważniejsze wątki naszej misji. Wszystkie te wątki łączy jedno: miłość. To właśnie miłość jest energią, która napędza nasze działania, daje nam siłę, pomysły, wiarę w sens – mówi Ewa Pawłowska, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji.

Jak co roku nie zabraknie występów artystycznych. O warstwę muzyczną zadbają Paulina i Bartek Gruszeccy – śpiewające małżeństwo, które połączyła miłość do muzyki, wspólnie doszli do finału I edycji programu Śpiewajmy Razem All Together Now. Wśród występujących zobaczymy również Joannę i Dariusza Popławskich – mistrzów świata w tańcu towarzyskim niewidomych w stylu latynoamerykańskim i wicemistrzów świata w stylu standardowym. Muzyczną gwiazdą wieczoru, której koncert zamknie 27. Wielką Galę Integracji będzie Piotr Cugowski – jeden z najciekawszych męskich głosów w Polsce. W 2019 roku ukazała się pierwsza solowa płyta Piotra Cugowskiego pt. “40”. Oprócz utworu “Kto nie kochał” promowały ją piosenki “Zostań ze mną”, “Daj mi żyć” i “Takich jak my nie znał świat”.

W organizację Gali włączyły się również osoby z niepełnosprawnością. Obsługą zaplecza zajmą się pracownicy Klubokawiarni Pożyteczna. Artystów i prowadzących uczesze Tomasz Karcz, urodzony bez dłoni stylista, który zajmuje się także charakteryzacją filmową i choreografią pokazową. Za ich makijaż odpowiedzialna będzie Marzena Bartosz, poruszająca się na wózku specjalistka od wizażu, zarówno codziennego, jak i artystycznego.

Podczas Gali zostaną również wręczone Medale Przyjaciel Integracji, przyznawane organizacjom, firmom i osobom, które wyróżniają się otwartością i wrażliwością oraz działają na rzecz środowiska nie z formalnego obowiązku, lecz w ramach realizacji społecznej odpowiedzialności. Swoje rozstrzygnięcie będzie też miał konkurs Fundacji Integracja i PFR Nieruchomości na dostępny plac zabaw – „Inte-GRA”.

Wielka Gala Integracji to największe tego typu wydarzenie w Polsce, organizowane z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Bierze w nim udział około 2 tysięcy osób. Podczas Gali zapewniamy audiodeskrypcję, tłumaczenie na język migowy, pętlę indukcyjną oraz miejsca dostępne dla osób poruszających się na wózkach. Dla osób, które nie mogą wziąć udziału w wydarzeniu bezpośrednio będzie prowadzona transmisja na żywo na portalu Niepelnosprawni.pl.

Bilety
Dla osób, które nie dokonały rezerwacji biletów będą dostępne darmowe wejściówki, które można odebrać 5 listopada w Arenie Ursynów, bezpośrednio przed wydarzeniem (od godziny 16:00).

Więcej informacji i akredytacje:
Joanna Krok
joanna.krok@integracja.org
tel.: 519 066 474

Info i fot. integracja.org

Data publikacji: 03.11.2022 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również