Barwnie w Bagateli

Nic nie ujmując krakowskiemu Teatrowi Bagatela, przyznać trzeba, że tak rojno, gwarno, kolorowo i tanecznie często w nim nie bywa. Jednak od 14 lat m.in. dzięki pracownikom sceny tego teatru, może się odbywać w pełnej gali barwne widowisko przygotowywane przez Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym „Bądźcie z nami".

Tak też było 17 kwietnia, kiedy to w na widowni Bagateli zasiadła młodzież krakowskich szkół a na scenie prezentowali się artyści ze Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych Krakowa, Laskowej, Korzkwi i Skawiny. Widowisko rozpoczęły dzieci z Przedszkola Specjalnego TPD inscenizacją „Chatka Puchatka” a zamknęła swoim lirycznym recitalem Maja, uczennica II kl. Gimnazjum SOSW im. Poczty Polskiej w Skawinie.

Każdy z ośrodków otrzymał nagrodę w wysokości 2 tys. zł na zakup sprzętu rehabilitacyjnego ufundowaną przez PZU Życie i Stowarzyszenie „Bądźcie z nami”. Miło nam poinformować, że jedną z nagród w postaci „słonecznego” obrazu, otrzymała nasza redakcja za publikacje przyjazne artystycznym poczynaniom Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym. Nagrodę wręczyła prezes Cecylia Chrząścik, której starosta krakowski nadał niedawno tytuł Przyjaciela Młodzieży za wieloletnią pomoc niesioną uczniom SOSW w Skawinie. Patronat nad imprezą w Bagateli sprawowały m.in. „Nasze Sprawy”.

MaC

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również