Cyber Monday bije Black Friday? FaniMani podsumowuje 2023

Serwis FaniMani.pl, umożliwiający swoim użytkownikom bezpłatne przekazywanie mikrodarowizn od zakupów online, właśnie opublikował podsumowanie swoich wyników w 2023 roku.

Dzięki FaniMani można ogromną większość internetowych zakupów – w katalogu serwisu jest już ponad 1700 sklepów, w tym liczni giganci w swoich kategoriach – zrobić, przekazując bezpłatną darowiznę na konto wybranej organizacji dobroczynnej, a nawet szkoły czy przedszkola własnego dziecka. Kupujący nic nie dopłacają, bo to sklepy dzielą się swoim zyskiem, oddając organizacjom średnio ok. 2,5% kwoty wydanej na zakupy.

Od początku działalności serwisu jego użytkownicy przekazali już blisko 6,4 mln złotych. Jaka część tej kwoty została zebrana w 2023? Sprawdźmy!

Szybciej, wyżej… częściej
W 2023 nowa darowizna od zakupów online przekazywana była średnio co 8 sekund. To znaczy, że w czasie, w którym doczytałeś do tego miejsca w tekście, przekazane zostały już dwie darowizny – i zaraz będzie kolejna! Rok wcześniej średnia częstotliwość przekazywania darowizn wynosiła 12 sekund, więc mamy do czynienia z solidnym przyspieszeniem.

Darowizna co 8 sekund oznacza, że średnio dziennie przekazywano aż 3384 darowizny.

Jaki dzień okazał się najbardziej dobroczynny?
Jak sugeruje zespół FaniMani.pl, 2023 był symptomatyczny dla pewnej zmiany, która dokonuje się w świecie zakupów online. Po raz pierwszy najbardziej dobroczynnym dniem – dniem, w którym zarejestrowano największą sumę darowizn – był wcale nie Black Friday, lecz Cyber Monday. A zatem to okazje przygotowywane konkretnie z myślą o sprzedaży online przyciągnęły kupujących, którzy planowali wydać najwięcej.

W 2023 przez cały Cyfrowy Poniedziałek przekazano łącznie aż 10524,42 zł. Przypomnijmy, że to środki, których przekazanie nie kosztowało użytkowników ani złotówki, ponieważ to sklepy współpracujące z FaniMani dzielą się swoim zyskiem.

Zbliżenie na darowizny
A skoro mówimy o liczbach, które robią wrażenie: największą jednorazową darowizną (czyli taką, którą przekazała jedna osoba przy okazji jednorazowych zakupów w danym sklepie) było w tym roku 1502,97 zł. Taką kwotę przekazał niejaki Daniel podczas opłacania wyjazdu poprzez popularny serwis do robienia rezerwacji. Powędrowała do Rady Rodziców Spark Academy.

1,5 tysiąca złotych za jednym zamachem – to robi wrażenie, ale tak imponujące jednorazowe zakupy online zdarzają się nieczęsto. W swojej komunikacji FaniMani.pl stawia na drobniejsze, a za to regularne darowizny. Zastanawiacie się, jaki wynik można uzyskać w ten sposób? W 2023 rekordowy pomagacz zebrał przez cały rok aż 2801,99 zł.

FaniMani rośnie w siłę! Więcej organizacji…
Po dołączeniu 845 nowych organizacji w 2023 łącznie wszystkich NGO zbierających środki za pośrednictwem serwisu FaniMani.pl było aż 9669.

Jak zapewnia załoga serwisu, każda organizacja, która jeszcze tego nie zrobiła, może dołączyć w pięć minut i od razu zacząć zbierać darowizny.

…i więcej podopiecznych
W ubiegłym roku darowizny na swoje własne leczenie i rehabilitację zaczęło zbierać aż 1166 nowych indywidualnych podopiecznych fundacji. Czy warto? FaniMani przekonuje, że zdecydowanie tak: niektóre z największych pojedynczych darowizn w 2023 powędrowały właśnie na konta podopiecznych.

Jeżeli pozostajesz pod opieką fundacji lub stowarzyszenia, możesz się zarejestrować i zacząć zbierać darowizny na swoje leczenie lub rehabilitację.

Trzymamy kciuki za jeszcze lepszy 2024!
Działasz w NGO? Możesz zarejestrować swoją organizację w FaniMani i zacząć zbierać darowizny dosłownie w ciągu kilku minut. Serwis udostępni Ci nie tylko narzędzia do pozyskiwania dodatkowych, regularnych środków na codzienną działalność, lecz także szereg całkowicie darmowych materiałów i narzędzi, które ułatwiają zbieranie.

pr/, grafika: mat. prasowe

Data publikacji: 12.01.2024 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również