Czechowice-Dziedzice wydały poradnik segregacji śmieci w języku Brialle’a

Czechowice-Dziedzice mają własny poradnik segregacji odpadów napisany językiem Braille’a. Został przygotowany w trosce o potrzeby osób niewidomych i słabowidzących. Można go otrzymać w magistracie – poinformował burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut.

Samorządowiec podał, że poradnik, przygotowany przez magistrackie biuro ds. gospodarki odpadami, został opracowany na wniosek niewidomych i niedowidzących, którzy zgłaszali problemy z prawidłową segregacją.

– Dla mnie osobiście to niezwykle budujące, że także osoby dotknięte niepełnosprawnością czują potrzebę włączenia się w prawidłową segregację odpadów i chcą to robić możliwie najlepiej. Niech będą dla nas wszystkich przykładem, bo tylko prawidłowo segregując odpady i ograniczając ilość odpadów zmieszanych, możemy ograniczać koszty funkcjonowania całego systemu – powiedział Marian Błachut.

Jak zaznaczył, przygotowanie poradnika było pierwszym krokiem. – Planujemy również z myślą o niewidomych i niedowidzących opracować system specjalnego oznaczania worków na odpady segregowane. W tej sprawie chcemy jednak poznać sugestie samych zainteresowanych – dodał Błachut.

Napisany w języku Braille’a poradnik można odbierać w biurze ds. gospodarki odpadami czechowickiego urzędu miejskiego.

Czechowice-Dziedzice położone są koło Bielska-Białej, z którym od południa graniczą. W mieście mieszka ponad 35,6 tys. osób, a w całej gminie blisko 45 tys. (PAP)

Marek Szafrański, fot. pixabay.com

Data publikacji: 19.07.2021 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również