Podjęto również dyskusje dotyczące współpracy biznesu z przedsiębiorcami społecznymi oraz wykorzystania potencjału osób o ograniczonej aktywności zawodowej. Eksperci przede wszystkim wskazywali potrzebę wypracowania dobrych i skutecznych warunków zatrudniania osób z różnymi niepełnosprawnościami w tym zatrudnienia wspomaganego, kooperacji przedsiębiorstw społecznych z samorządami oraz potrzebę lokalnych menadżerów ekonomii społecznej.
Nieodłączną częścią Kongresu są również Targi Biznes Expo na których można było zapoznać się z ciekawą ofertą firm, uczelni wyższych, branży medialnej oraz instytucji: samorządowych, kulturalnych i lokalnych.
Pracownicy Oddziału Śląskiego PFRON na targach w strefie eksperta udzielali informacji zainteresowanym osobom. Ponadto w ramach projektu pn. „Wypracowanie i upowszechnianie, we współpracy z partnerami społecznymi, modelu wsparcia osób niepełnosprawnych w środowisku pracy” prezentowali narzędzia z których pracodawcy mogą samodzielnie korzystać w celu ustalenia kosztów i korzyści związanych z zatrudnieniem pracownika z niepełnosprawnością. Na stoisku przedsiębiorcy mieli możliwość poznać lepiej potrzeby pracowników z niepełnosprawnościami, testując przeznaczone do tego specjalne Gogle VR.
Info i fot. PFRON
Data publikacji: 23.10.2019 r.