Igor Sikorski wypadł z trasy Super-G

Igor Sikorski

Igor Sikorski nie ukończył rozgrywanego 6 marca na paraolimpijskich arenach super giganta. Piekielnie trudną trasę najszybciej na monoski pokonał mistrz paraolimpijski z Pjongczangu Norweg Jesper Pedersen.

O tym, że nie będzie łatwo wiedział każdy, kto tylko wybrał się na szczyt góry, na której przygotowywano przejazd. Stok w Yanquin jest niezwykle wymagający – potwierdzali to przecież także olimpijczycy. Rano śnieg jest bardzo mocno zmrożony i agresywny. W tych godzinach, kiedy nasz zawodnik startował w supergigancie zrobiło się trochę bardziej miękko. Jak przyznaje Sikorski, dla niego łatwiej. Nasz reprezentant rozpoczął przejazd pewnie i spokojnie. Nic nie zapowiadało fatalnego upadku, choć nie był pierwszym zawodnikiem, który wypadł z trasy.

– Faktycznie początek był całkiem niezły, były dobre skręty, natomiast w momencie, gdy był zjazd na przełamanie i trudny skręt, cały się przechyliłem, narta straciła kontakt ze stokiem i obróciłem się na bok. To był ten trudny moment – opowiada Sikorski.

Trudny moment także dla wielu pozostałych zawodników. Na 28 startujących aż 8 nie ukończyło przejazdu. Jazda na jednej narcie, czyli monoski w pozycji siedzącej to nie łatwe zadanie nawet dla światowej czołówki.

– Trasa nie jest łatwa. W końcu to trasa olimpijska. Wiadomo, że to duże zawody. Jest kilka newralgicznych momentów, gdzie trzeba mocniej popracować. Może dlatego niektórzy mieli problemy i wypadli.
Podobnie jak Sikorski. Na szczęście,  mimo że przeleciał po stoku kilka ładnych metrów, nie doznał żadnej kontuzji.

– Nic mi nie jest, po prostu ślizgnąłem się, kolejna szansa jest jutro gdy będę startować w kombinacji, walczę dalej. Wystartowałem na trasie, na której jutro też będzie rozgrywany super gigant. Zapoznałem się i to jest plus. Walczymy dalej.

Zmagania paraolimpijczyków można oglądać na antenach sportowych Telewizji Polsat, która jest oficjalnym nadawcą Igrzysk Paraolimpijskich.

XIII Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie Pekin 2022 odbywają się między 4. a 13. marca. Wyjazd polskiej reprezentacji na igrzyska jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Patronami medialnymi Polskiej Reprezentacji Paraolimpijskiej są TVP Sport i Polskie Radio. Zapraszamy również do śledzenia profilu Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego na Facebooku, Twitterze, Instagramie oraz LinkedIn.

Paulina Malinowska-Kowalczyk, fot. Maria Szymańska

Data publikacji: 07.03.2022 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również