Konferencja z okazji 30-lecia PFRON na KUL

Aktywizacja osób z niepełnosprawnościami i ich rehabilitacja społeczno-zawodowa będą tematami konferencji z okazji 30-lecia Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, która przez dwa dni potrwa na KUL. 13 października uczelnia podpisze też porozumienie o kontynuacji współpracy z PFRON.

Porozumienie między Katolickim Uniwersytetem Lubelskim a Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będzie dotyczyć kontynuacji współpracy polegającej m.in. na dostosowaniu uczelni do potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym m.in. infrastruktury, serwisu internetowego, a także na zwiększeniu zatrudnienia osób niepełnosprawnych na uczelni czy umożliwienia studentom i doktorantom odbycia stażu albo praktyk w PFRON.

Prezes PFRON Krzysztof Michałkiewicz, a także wiceminister rodziny i polityki społecznej Paweł Wdówik wezmą 13 października udział w Międzynarodowej Konferencji „30 lat PFRON – przeszłość, teraźniejszość, przyszłość”, która potrwa przez dwa dni na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jej tematem będzie rehabilitacja społeczno-zawodowa i aktywizacja osób z niepełnosprawnościami w kontekście 30-lecia PFRON i Strategii na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami 2021-2030.

Jak podał KUL, podczas wydarzenia zostanie poruszony też temat ekonomicznych, społecznych i zdrowotnych skutków niepełnosprawności we współczesnym świecie oraz propozycji rozwiązań w zakresie aktywizacji osób z niepełnosprawnościami.

Zagraniczni goście m.in. z Australii, Stanów Zjednoczonych, Indii, Chin i z Norwegii zaprezentują doświadczenia dotyczące systemowych rozwiązań wsparcia osób niepełnosprawnych.

Naukowcy i praktycy z Polski spojrzą na temat rehabilitacji społeczno-zawodowej w kontekście stojących przed nią wyzwań oraz możliwości, a także odniosą się do tematu dostępności w kontekście różnych rodzajów niepełnosprawności.

Interdyscyplinarny charakter konferencji wpisuje się w wiele dziedzin nauki i dyscyplin naukowych, jak ekonomia i finanse, prawo, zdrowie, kultura czy nauki społeczne i humanistyczne.(PAP)

Gabriela Bogaczyk, fot. pixabay.com

Data publikacji: 13.10.2021 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również