Konkurs „Samorząd Równych Szans 2012”

Konkurs "Samorząd Równych Szans 2012"

Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego z Krakowa ogłosiła czwartą edycję konkursu na najlepsze praktyki samorządów w zakresie działań na rzecz osób niepełnosprawnych. Konkurs „Samorząd Równych Szans" odbywa się pod patronatem honorowym Rzecznika Praw Obywatelskich, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Państwowej Komisji Wyborczej oraz Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje RMF24.PL.

Samorząd Równych Szans to oprócz przeglądu najlepszych praktyk na rzecz osób niepełnosprawnych, także dwudniowe warsztaty dla samorządowców poruszające tematykę najnowszych zmian prawnych dotyczących osób niepełnosprawnych.

SRS

Konkurs jest adresowany do wszystkich samorządów (gmin, powiatów i województw), które realizują bądź zrealizowały ciekawy projekt zwiększający udział osób niepełnosprawnych w życiu lokalnej społeczności. Warunkiem udziału jest przesłanie formularza zgłoszeniowego i prezentacji Power Point do 6 lipca br.

Przykładem „Samorządu Równych Szans” może być jeden z ubiegłorocznych zwycięzców, miasto Szczecin, które stworzyło całkowicie dostępny dla niepełnosprawnych kobiet gabinet ginekologiczny. Ciekawym projektem nagrodzonym przez jury była również krakowska Droga Królewska dla osób niewidomych. Przy każdym zabytku na Drodze powstał jego wierny odlew. Niewidomi turyści mogli ponadto za pomocą swoich telefonów komórkowych pobrać audio przewodnik po trasie zwiedzania.

Regulamin konkursu i karta zgłoszeniowa dostępne są na stronie organizatora www.firr.org.pl. Samorządy z terenu województwa małopolskiego mogą ubiegać się dodatkowo o nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego. Uroczysta gala i wręczenie nagród odbędzie się w ostatnim kwartale 2012 r. na Dolnym Śląsku.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również