Czy zdążą na Festiwal 2012?

Nieco ponad 2 miesiące zostały do obrad komitetu selekcyjnego, który zdecyduje o tym jakie filmy będą rywalizować w konkursie 9. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja. Filmy można zgłaszać do 1 lipca. Festiwal potrwa od 4 do 8 września.

Na festiwalu zostaną zaprezentowane filmy fabularne, dokumentalne i amatorskie o tematyce związanej z szeroko pojętą problematyką niepełnosprawności. Będą to zarówno produkcje dostępne w dystrybucji, jak i obrazy niezależnych twórców. W tegorocznym konkursie obejrzymy filmy zrealizowane w latach 2009-2012. O ich wyborze zdecyduje komitet selekcyjny.

Do zaprezentowania swojego dorobku organizatorzy festiwalu szczególnie zachęcają filmowców – amatorów. Filmy amatorskie powinny być zrealizowane przez osoby niepełnosprawne lub przy ich znaczącym udziale.

Jury 9. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja przyzna nagrody w postaci statuetek honorowych „Motyl 2012″ za najlepszy film fabularny, najlepszy film dokumentalny i najlepszy film amatorski.

Szczegółowe wymagania techniczne filmów oraz warunki konkursu określa regulamin dostępny na stronie festiwalu www.integracjatyija.pl

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja to największa tego typu impreza w Europie Wschodniej. Każdego roku prezentowanych jest tu kilkadziesiąt najnowszych produkcji pokazujących życie i problemy osób z różnymi niepełnosprawnościami na całym świecie. Filmy są wyświetlane równolegle w centrum festiwalowym w Koszalinie i w kilkudziesięciu miastach w całej Polsce, gdzie wolontariusze i przyjaciele integracji organizują „Małe festiwale”.

Wśród filmów nagradzanych na koszalińskim festiwalu były m.in. „Benda Bilili” w reżyserii Renaud Barreta i Florent de la Tullaye, „Motyl i skafander” w reżyserii Juliana Schnabela, „W stronę morza” w reż. Alejandro Amenabara.

Info: EFF „Integracja Ty i Ja”

www.integracjatyija.pl

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również