Lodołamacze ruszyły!

Lodołamacze ruszyły!

9 lutego w Centrum Prasowym PAP w Warszawie odbyła inauguracja tegorocznej edycji Konkursu dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie - Lodołamacze 2010. Jest on organizowany przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych już po raz piąty.

Przypomnijmy, że tytuł Lodołamacza przyznawany jest osobom, firmom i instytucjom, które angażują się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych chcących mimo ograniczeń prowadzić aktywne życie zawodowe. Celem konkursu jest m.in. integracja osób z niepełnosprawnością i stworzenie im szansy na pełne uczestnictwo w życiu społecznym, promocja przedsiębiorstw, które wyróżniają się profesjonalną polityką personalną, otwartą na problemy osób niepełnosprawnych, a także zachęta do tworzenia nowych miejsc pracy dla tej grupy osób oraz podnoszenia standardu już istniejących stanowisk.
W tym roku organizatorzy chcą zainteresować zatrudnianiem osób z niepełnosprawnością szczególnie małe firmy, istniejące od niedawna, prowadzone przez ludzi młodych. Takie, które nie zetknęły się jeszcze z niepełnosprawnymi pracownikami. Idea konkursu ma ich do tego przekonać.
Tak jak w latach poprzednich konkurs składa się z dwóch etapów: regionalnego i centralnego. Zgłoszenia do tego pierwszego etapu przyjmowane są do 16 kwietnia w oddziałach POPON w Warszawie, Gdańsku, Bydgoszczy, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie i Rzeszowie. Udział w konkursie możliwy jest poprzez zgłoszenie właściciela firmy lub nominację. Zwycięzcy z poszczególnych regionów w kategoriach: otwarty rynek, zakład pracy chronionej, pracodawca – nieprzedsiębiorąca i przedsiębiorca – osoba niepełnosprawna wezmą udział w etapie centralnym, w którym przyznane zostaną tytuły ogólnopolskich Lodołamaczy 2010.
Warto podkreślić, że od pierwszej edycji konkursu liczba uczestników systematycznie rośnie, w 2006 roku było ich 201, w ubiegłym już 386.
Kapituła Etapu Centralnego Konkursu Lodołamacze 2010, w której znaleźli się m.in. pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych – Jarosław Duda, posłowie na Sejm RP – Sławomir Piechota i Marek Plura oraz prezes Zarządu PFRON – Wojciech Skiba (obecni na lutowej konferencji) przyzna także tytuł Superlodołamacza i Lodołamacza Specjalnego. Pierwszy z nich dla firmy lub instytucji, drugi dla osoby o wybitnych dokonaniach na rzecz niepełnosprawnych.
Wielka Gala Lodołamaczy 2010 odbędzie się 8 czerwca na Zamku Królewskim w Warszawie.

POPON3

Na konferencji prasowej minister Jarosław Duda (z lewej) i Jan Zając – prezes Zarządu Krajowego POPON

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również