Marszałek Grodzki nie wyklucza inicjatywy Senatu ws. podwyższenia renty socjalnej

Senat w dużej rozciągłości popiera podniesienie renty socjalnej; nie wykluczam, że powstanie inicjatywa ustawodawcza dotycząca takiego rozwiązania – powiedział 8 marca marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

Podczas briefingu prasowego Grodzki pytany był m.in. o protestującą w Sejmie grupę dorosłych osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów, którzy domagają się podwyższenia renty socjalnej do wysokości najniższego krajowego wynagrodzenia, które wynosi obecnie 3490 zł brutto.

Grodzki, pytany czy w Senacie rozważana jest inicjatywa ustawodawcza dotycząca renty socjalnej, odpowiedział: – Rzeczywiście Senat w dużej rozciągłości popiera podniesienie tej renty socjalnej. Tyle, że trzeba pamiętać, że to jest w pewnej koniunkcji z drugim projektem – dotyczącym możliwości dorabiania przez opiekunów osób niepełnosprawnych, co już jest nieco trudniejszym zagadnieniem.

– Ale nie wykluczam, że taka inicjatywa ustawodawcza dotycząca podwyższenia renty powstanie, bo nawet wczoraj wiem, że na klubach senackich ten temat był żywo dyskutowany – podkreślił Grodzki. (PAP)

Sylwia Dąbkowska-Pożyczka, Piotr Śmiłowicz, fot. Łukasz Kamiński / Kancelaria Senatu

Data publikacji: 08.03.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również