Mediaplus i UNMUTE zrealizowały dla C&A kampanię reklamową tłumaczoną na Polski Język Migowy

Agencja mediowa Mediaplus oraz agencja marketingu inkluzywnego UNMUTE rozpoczęły dla C&A, jednego z największych europejskich sklepów odzieżowych, działania z zakresu dostępności komunikacji dla osób z niepełnosprawnościami (OzN). Efektem współpracy jest pierwsza w polskiej branży fashion inkluzywna kampania mediowa — spot reklamowy marki C&A przetłumaczony na Polski Język Migowy można zobaczyć w TV, a wkrótce także na kanałach VOD.

C&A jest marką modową dostępną w 17 europejskich krajach, w których ma ponad 1300 sklepów. O dostępności marka myśli jednak w szerszym kontekście niż o swoich produktach. Jako pierwsza firma odzieżowa przygotowała na polski rynek kampanię, która jest inkluzywna komunikacyjnie, czyli dostosowana do potrzeb osób z  niepełnosprawnościami. W maju w telewizji emitowany jest spot reklamowy, do którego zostało przygotowane tłumaczenie na Polski Język Migowy. Od końca maja będzie można go zobaczyć także na kanałach VOD.

Za pierwszą dostosowaną do OzN kampanię C&A w Polsce odpowiadają agencje Group One. Agencja Mediaplus, która obsługuje budżet mediowy C&A na polskim rynku nawiązała współpracę z agencją marketingu inkluzywnego UNMUTE, skupioną na działaniach dostępnych dla OzN, takich jak m.in. likwidowanie barier w komunikacji, czy ułatwianie procesu zakupowego. Na potrzeby wiosennej kampanii marki odzieżowej agencje przygotowała tłumaczenie spotu telewizyjnego na Polski Język Migowy.

– Cieszymy się, że jesteśmy prekursorem w Polsce w tworzeniu dostępnej komunikacji dla osób głuchych i niedosłyszących. Przed nami długa droga, aby wspólnie stworzyć środowisko, w którym różnorodność jest normą, a inkluzywność sposobem, w jaki działamy. Chcemy to pokazywać na każdym etapie naszej komunikacji z klientami – powiedziała Sofia Skrypnyk, Head of Equity, Inclusion & Human Rights w C&A Europe.

Takie podejście w polskiej branży fashion jest przełomowe. Dotychczas na język migowy tłumaczone były głównie komunikaty ministerialne i spółek państwowych, które są do tego zobowiązane przez prawo. Obecnie firmy komercyjne nie podlegają jeszcze pod regulację dotyczące prowadzenia dostępnej komunikacji. Takie marki jak C&A to przykłady marek odpowiedzialnych społecznie, które napędzają pozytywne zmiany.

Marka C&A funkcjonuje na rynku od 1841 roku. Zaczynała jako mała firma produkująca len i bawełnę w Sneek w Holandii, a obecnie jest jednym z największych brandów odzieżowych w Europie, zatrudniającym ponad 25 tys. pracowników. Każdego dnia konsumenci odwiedzają jeden z ponad 1300 sklepów marki zlokalizowanych w 17 europejskich krajach.

Artykuł dostępny jest również w Polskim Języku Migowym.

Info i fot.: Group One

Data publikacji: 28.05.2024 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również