Non omnis moriar

Poczucie bezradności i bezgraniczny smutek zajmują powoli miejsce po szoku i przerażeniu, które obezwładniły nas w sobotni poranek, 10 kwietnia 2010 r.

Z ogromnym bólem żegnamy Prezydenta RP Pana Lecha Kaczyńskiego, Jego Małżonkę Marię Kaczyńską i wszystkich, którzy zginęli razem z Nimi w katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem.
Wszystkich Ich znaliśmy, ale niektórych bardziej i bliżej, bo byli dumą i chlubą ziemi śląskiej.
Wielu poległych w tej koszmarnie symbolicznej katyńskiej katastrofie było nam bardzo bliskich, kilkoro z nich gościło w „Naszych Sprawach”, wśród nich Izabela Jaruga-Nowacka – była wicepremier ds. kontaktów społecznych, Paweł Wypych – były pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych i Janusz Kochanowski – rzecznik praw obywatelskich. Wspominamy ich z wdzięcznością, zachowamy w serdecznej pamięci.
Non omnis moriar…
Ale śmierć wicemarszałek Senatu Krystyny Bochenek dotyka mnie najboleśniej, bo znałyśmy się osobiście – jeszcze z czasów studenckich.
Rozmawiałam z Nią telefonicznie 12 marca, gdy zadyszana pędziła na samolot do Szczecina, by zdążyć na czas przed dorocznym zjazdem Krystyn, tym razem w scenerii morskiej – któż w Polsce o tym nie wiedział?
A jednak znalazła czas i ochotę na rozmowę ze mną o zupełnie innej sprawie i w efekcie na podjęcie decyzji ważnych dla wielu osób niepełnosprawnych na Śląsku – była z nimi szczególnie serdecznie związana i była ich najgorętszym ambasadorem…
Śp. senator Krystyna Bochenek była nie tylko mądrą kobietą, ale prawym i wrażliwym człowiekiem. Osobą niezwykle kreatywną, pełną wspaniałych pomysłów, które potrafiła wcielać w czyn, a przede wszystkim profesjonalną dziennikarką – związaną przez kawał swojego życia z Radiem Katowice – dla której życie i zdrowie człowieka i problemy ludzi pokrzywdzonych przez los stanowiły wartość nadrzędną.
Nigdy Jej nie zapomnimy.
Pustki po Niej nie da się zapełnić…

Rodzinom i Bliskim ofiar katastrofy przekazujemy wyrazy najgłębszego współczucia, nasze modlitwy i słowa duchowego wsparcia.

Cześć Ich pamięci

Iwona Kucharska, Ryszard Rzebko
i zespół Naszych Spraw

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również