Nowa kolekcja Tommy Hilfiger Adaptive. Funkcjonalna moda projektowana specjalnie dla osób z niepełnosprawnością

Marka TOMMY HILFIGER, przedstawia kolekcję Tommy Hilfiger Adaptive na wiosnę 2021. To innowacyjna linia projektowana z myślą o dzieciach i dorosłych żyjących z niepełnosprawnością. Codzienne ubrania , wzbogacono o funkcjonalne rozwiązania, które ułatwiają samodzielne zakładanie – takie jak magnetyczne zapięcia oraz fasony dostosowane do protez lub pozycji na wózku.

Starannie przemyślany design połączono ze słynnym stylem TOMMY’ego: amerykańską klasyką z „twistem”, znanym ze wszystkich kolekcji marki dla kobiet, mężczyzn i dzieci.

– Kolekcje Tommy Hilfiger Adaptive zrewolucjonizowały świat ubrań dla osób z niepełnosprawnościami. Pozwalają wszystkim korzystać z niezależności i zachęcają do wyrażania siebie poprzez styl – mówi projektant Tommy Hilfiger. – Ubieranie się to czynność, która dodaje pewności siebie i pozwala nam czuć się dobrze przez cały dzień. Powinno sprawiać radość – każdemu!”.

Ponad miliard osób na świecie żyje z niepełnosprawnością, a wciąż są pomijani przez świat mody. TOMMY HILFIGER ambitnie mierzy się z tą nierównością na rynku. Pragnie zmienić branżę odzieżową na lepsze i stać się pierwszą globalną marką modową, która przystosowuje projekty z głównych kolekcji do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Linia Tommy Hilfiger Adaptive wystartowała w Stanach Zjednoczonych jesienią 2017 roku. Obecnie jest dostępna także w Europie, Japonii, Australii, oraz na

tommy.com. W kampaniach Tommy Hilfiger Adaptive od zawsze występuje różnorodne grono osób żyjących z niepełnosprawnością. Obsadę nowego sezonu tworzą: olimpijska kolarka Kristina Vogel, paraolimpijczyk Rheed McCracken, paraolimpijska pływaczka i biegaczka Haven Shepherd, były futbolista Isaiah Pead, paddleboardzista Jonas Letieri, modelka Ashley Young, model Teddy B. i siostry-modelki Mila i Elora.

Tommy Hilfiger Adaptive jest jedną z realizacji misji marki TOMMY HILFIGER, by tworzyć modę, która nic nie marnuje i jest otwarta na wszystkich. Ambitny cel jest siłą napędową firmy, która ewoluuje, by stać się inkluzywną i całkowicie dostępną marką dla każdego fana i każdej fanki stylu TOMMY’ego.

Kolekcja Tommy Hilfiger Adaptive wiosna 2021 będzie dostępna online na tommy.com i w wybranych sklepach internetowych już w marcu.

Tommy Hilfiger Adaptive – wywiad z Tommy Hilfigerem

– Dlaczego kolekcja Tommy Hilfiger Adaptive jest dla Ciebie tak ważna?

– Jako tata dzieci ze spektrum autyzmu mogłem bezpośrednio doświadczyć tego, jak trudne jest dla nich ubieranie. Wybór stroju i zakładanie ubrań każdego dnia powinno być przyjemnością – nie przykrym obowiązkiem. Każdy zasługuje na niezależność i dobre samopoczucie. 

– Jakie były początki kolekcji Tommy Hilfiger Adaptive?

Wszystko zaczęło się od chłopca, który bardzo chciał nosić dżinsy do szkoły. Żyje z dystrofią mięśniową, więc guziki i suwaki były dla niego wyzwaniem, a nogawki nie mieściły jego ortez. Usłyszeliśmy, że jego mama nocami wszywała w spodnie zapięcia na rzepy, a w przerwie na lunch jeździła do szkoły, by pomóc synowi skorzystać z łazienki. Wszystko po to, aby mógł nosić dżinsy jak swoi koledzy. To było dla nas oczywiste: musieliśmy coś z tym zrobić.

– Jakie wyzwania napotykacie przy projektowaniu dla osób z niepełnosprawnością?

– Jako pierwsza designerska marka z kolekcją dla dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością, musieliśmy już na początku bardzo wiele się nauczyć – także na błędach. Dowiedzieliśmy się o kilku sprawdzonych rozwiązaniach na rynku, ale szybko zdaliśmy sobie sprawę, że musimy pójść krok dalej. Każda niepełnosprawność wymaga innego podejścia, na przykład: projektując dla osoby korzystającej z wózka musimy inaczej zaplanować suwaki, guziki i kieszenie. Nasze podejście do kolekcji Adaptive jest naprawdę szerokie: tworzymy innowacje, by mogły pomóc jak największej liczbie osób. Pragniemy rozwijać się jeszcze bardziej, by oferować modę dostępną dla wszystkich w naszej społeczności.

– Jaka filozofia napędza tę kolekcję?

– Zawsze chciałem stworzyć globalną markę stylu życia dla każdego. Kolekcje Adaptive są częścią realizacji mojego marzenia, by umożliwić wszystkim dzieciom i dorosłym wyrażanie siebie przez modę. W przyszłości będziemy tylko bardziej rozwijać się w tym kierunku.

– Co było inspiracją przy projektowaniu kolekcji?

– Choć linia Tommy Hilfiger Adaptive wykorzystuje wyjątkowe rozwiązania, to ta sama moda, którą znajdziesz w każdej z naszych kolekcji. Właśnie to jest niesamowite! Patrząc na te produkty nigdy nie domyślisz się, że coś je wyróżnia. Równość stylu jest dla mnie bardzo ważna: aby każdy mógł wyglądać modnie i stylowo.

– Jak wygląda projektowanie kolekcji Adaptive?

– Zaczynamy od naszego rozpoznawalnego stylu: amerykańskiej klasyki z „twistem”. Wszystkie projekty łączy estetyka, kreatywność i jakość. Następnie każde rozwiązanie Adaptive wynika z konkretnych potrzeb: urządzamy obszerne konsultacje i grupy fokusowe, które dostarczają nam bezcennych informacji. Nasz magnetyczny suwak – który oczekuje na patent – był projektowany dla osób posługujących się jedną ręką, ale szybko stało się oczywiste, że łatwy w użyciu zamek to idealne rozwiązanie dla wszystkich.

– Jak myślisz, jak świat mody radzi sobie z wezwaniem do większej inkluzywności?

– W historii naszej branży widzieliśmy, jak wielki wpływ na modę może mieć inkluzywność. Zwrócenie uwagi na marginalizowane społeczności pozwala przełamać wiele barier i uprzedzeń, a tym samym tworzyć fundament bardziej otwartego świata. Wielkie zmiany w każdej dziedzinie wymagają czasu, zawsze jednak czuliśmy się pionierami. Będąc globalną marką , to na nas spoczywa odpowiedzialność, by przecierać szlaki tam. Jesteśmy bardzo dumni, że możemy tworzyć świat dostępnej mody Adaptive.

– Jak linia Tommy Hilfiger Adaptive wpisuje się w kulturę Twojej marki?

– Nieustannie szukamy nowych sposobów, by nasza marka była bardziej dostępna, różnorodna i demokratyczna. Tommy Hilfiger Adaptive to kwintesencja tych wartości. Czy to rozbudowując gamę rozmiarów dla różnorodnych typów sylwetek, czy tworząc więcej neutralnych płciowo projektów – w każdym sezonie coraz bardziej realizujemy naszą misję, by tworzyć bardziej otwartą, wygodną i przyjemną modę dla wszystkich.

Tommy Hilfiger

Dzięki TOMMY HILFIGER i TOMMY JEANS, Grupa Tommy Hilfiger jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie marek premium projektantów mody. Jej działalność koncentruje się na tworzeniu wysokiej jakości odzieży dla mężczyzn, kobiet i dzieci, kolekcji dżinsów, bielizny (w tym szlafroków, bielizny nocnej i wypoczynkowej), obuwia i akcesoriów. Za pośrednictwem wybranych licencjobiorców, Tommy Hilfiger oferuje także okulary, zegarki, perfumy, stroje kąpielowe, skarpetki, galanterię skórzaną, artykuły domowe i walizki. Linię

produktów TOMMY JEANS tworzy kolekcja odzieży denimowej i obuwia dla kobiet i mężczyzn, a także akcesoriów i perfum. Produkty pod markami TOMMY HILFIGER i TOMMY JEANS są dostępne na całym świecie przez rozbudowaną sieć sklepów detalicznych TOMMY HILFIGER i TOMMY JEANS, wiodących domów towarowych, wybranych sprzedawców internetowych oraz strony internetowej tommy.com.

PVH Corp.

PVH to jedna z najsłynniejszych firm przemysłu mody i stylu życia na świecie. Prowadzi legendarne marki, które napędzają świat mody: TOMMY HILFIGER, CALVIN KLEIN, Van Heusen, IZOD, ARROW, Warner’s, Olga i Geoffrey Beene, a także dostępna online bielizna True & Co.

Różnorodna gama produktów jst oferowana pod wieloma amerykańskimi i międzynarodowymi markami własnymi i licencjonowanymi. PVH zatrudnia ponad 38 tys. pracowników w ponad 40 krajach i osiąga roczny dochód w wysokości 9.7 miliarda dolarów.

Obserwuj nasze profile: Facebook, Instagram, Twitter i LinkedIn.

Zobacz galerię…

pr/, fot. mat. prasowe

Data publikacji: 25.03.2021 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również