Nowy portal towarzyski

Nowy portal towarzyski

Wśród wielu portali randkowych pojawił się nowy, skierowany głównie do osób z niepełnosprawnością: zakleciwsobie.pl.

Założył go Łukasz Brunacki z Torunia, który też jest osobą niepełnosprawną. Łukasz nie ma problemów z nawiązywaniem znajomości i funkcjonowaniem, zawdzięcza to swoim rodzicom, od których nie dostawał taryfy ulgowej. Dzięki temu nauczył się zaradności i samodzielności, ale wie że wiele osób z niepełnosprawnością ma problem z wyjściem z domu, ma niskie poczucie własnej wartości co ogranicza kontakty z innymi osobami.
Dodatkowo sytuację tę pogłębia zmaganie się z ciekawskimi spojrzeniami i przykrymi komentarzami.
Internet ze wszystkimi drogami komunikacji, które oferuje – e-mailami, skypem, to duże ułatwienie dla niepełnosprawnych. Nawiązanie znajomości przez Internet może być pierwszym krokiem do poznania się w „realu”. Korzystanie z portalu zakleciwsobie.pl jest darmowe – trzeba się zarejestrować, założyć swój profil, napisać coś o sobie, można też dodać zdjęcie. Użytkownicy mogą wysyłać sobie wiadomości, czatować, pisać bloga, korzystać z forum, zapisywać się do grup dla ludzi o wspólnych zainteresowaniach. Rejestrować mogą się ludzie z całej Polski i z zagranicy, również pełnosprawni.
– Każdy ma prawo do szczęścia, niepełnosprawni są przecież takimi samymi ludźmi, mają takie same potrzeby – podkreśla Jolanta Żydołowicz z Fundacji Ducha, która pomaga niepełnosprawnym. – Jeśli dzięki temu portalowi spotkają się dwie osoby, to będzie o dwoje samotnych mniej.

Oprac. Kat
Data publikacji: 20.01.2014 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również