Rozwiązanie Plebiscytu 40 – lecia na 10 Najwybitniejszych Sportowców z Niepełnosprawnością coraz bliżej

Rozwiązanie Plebiscytu 40 - lecia na 10 Najwybitniejszych Sportowców z Niepełnosprawnością coraz bliżej

Zakończył się I etap Plebiscytu 40-lecia na 10 Najwybitniejszych Sportowców z Niepełnosprawnością – Medalistów Igrzysk Paraolimpijskich w latach 1972–2012.

W drodze głosowania internetowego wyłoniono 40 paraolimpijczyków. Z tego grona w II etapie Plebiscytu Kapituła złożona z przedstawicieli świata sportu, dziennikarstwa sportowego oraz osób aktywnie działających na rzecz sportowców z niepełnosprawnością, dokona wyboru 10 najwybitniejszych paraolimpijczyków. Ich nazwiska zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali 4 kwietnia br. w Centrum Olimpijskim PKOL w Warszawie.

Pełną listę paraolimpijczyków wybranych w I etapie plebiscytu można odnaleźć pod adresem  http://sedeka.pl/plebiscyt-paraolimpijski Fundacja Sedeka, podejmując działania dedykowane sportowcom z niepełnosprawnością pragnie zwrócić uwagę na istotną rolę sportu w powrocie do sprawności fizycznej  i aktywnego życia społecznego .

Plebiscyt wspierają Polski Związek Sportu niepełnosprawnych „Start”, Polski Komitet Paraolimpijski, Akademie Wychowania Fizycznego oraz organizacje działające na rzecz osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 20.01.2014 r.

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również