Nowy prezes Zarządu PFRON już wkrótce?

Nowy prezes Zarządu PFRON już wkrótce?

Z dniem 14 stycznia 2016 roku premier Beata Szydło odwołała Teresę Hernik ze stanowiska prezesa Zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Jednocześnie z dniem 15 stycznia br. Beata Szydło powierzyła Teresie Hernik pełnienie obowiązków prezesa Zarządu PFRON.

19 stycznia Krzysztof Michałkiewicz , sekretarz stanu w MRPiPS, pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych powiedział, że premier Beata Szydło powierzyła dotychczasowej prezes pełnienie obowiązków do czasu ogłoszenia konkursu i wybrania jej następcy.
Zapewnił również, że nowy prezes PFRON zostanie powołany jak najszybciej, bo to ważna instytucja, która musi sprawnie funkcjonować. Ma to być osoba, która da gwarancję, że będzie dbała o interesy Funduszu.
Michałkiewicz, będący również przewodniczącym Rady Nadzorczej PFRON, zapewnił, że Fundusz jest nadzorowany, prowadzona jest także dyskusja z jego Zarządem o zagrożeniach i oczekiwaniach środowiska osób z niepełnosprawnością.
17 grudnia z funkcji zastępców prezesa PFRON minister pracy Elżbieta Rafalska odwołała Janusza Wesołowskiego i Marcina Horynia. Od tego czasu w Zarządzie PFRON jest jedynie Teresa Hernik.

pr

Data publikacji: 20.01.2016 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również