Okrągły stół z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością

Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością, Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych organizuje w dniu 1 grudnia 2022 r. spotkanie w formule okrągłego stołu, którego celem jest integracja środowiska wspierającego i zrzeszającego osoby niepełnosprawne, pracodawców oraz instytucji zajmujących się ochroną praw osób niepełnoprawnych oraz kształtowaniem przyjaznego otoczenia społecznego, gospodarczego, politycznego i kulturalnego dla osób z niepełnosprawnościami w Polsce.

Formuła okrągłego stołu ma wspierać konstruktywny dialog służący zmapowaniu problemów oraz wyzwań związanych z aktywizacją zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych oraz wypracowanie kluczowych postulatów rozwiązań w atmosferze otwartości i dialogu. W trakcie spotkania jego inicjatorzy pragną także wskazać dobre praktyki i sprawdzone rozwiązania (ogólnopolskie i lokalne), które realnie wspierają powrót do pracy zawodowej i integrację osób z niepełnosprawnościami w społeczeństwie.

W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele największych organizacji zrzeszających osoby niepełnosprawne i ich bliskich, organizacji pacjentów, zrzeszeń związków pracodawców i izb gospodarczych oraz instytucji publicznych, w tym Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, Ministerstwa Zdrowia oraz PFRON.

Okrągły stół odbędzie się 1 grudnia b.r. w godzinach 10:00 – 12:00 w siedzibie Pracodawców RP przy ul. Berneńskiej 8 w Warszawie. Transmisja ze spotkania będzie dostępna tutaj.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Paweł Wdówik, pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych. Partnerami wydarzenia są: Pracodawcy RP, Federacja Stowarzyszeń Amazonki, Stowarzyszenie „Zostań w Polsce”, CSI Projekty.

pr/

Data publikacji: 22.11.2022 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również