Osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie przyjęte przez marszałka Hołownię

Marszałek Sejmu 25 stycznia spotkał się z przedstawicielami Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej obywatelskiego projektu nowelizacji ustawy o rencie socjalnej, którzy obecni byli na posiedzeniu Wysokiej Izby w trakcie pierwszego czytania tego projektu.

– Miejsce osób z niepełnosprawnościami nie jest gdzieś na posadzce korytarzy sejmowych, za kotarami, tylko w gabinecie marszałka Sejmu. Mam nadzieję, że ten symboliczny moment, w którym pokazujemy, jak ważne są dla nas projekty obywatelskie, pod którymi podpisały się setki tysięcy Polaków, to będzie ten symbol, z którym polski Sejm, zacznie się na trwałe kojarzyć – powiedział marszałek Sejmu.

– Bardzo dziękuję za waszą cierpliwość, wytrwałość, wytrzymałość. Ja ze swojej strony zrobię wszystko, żeby ten projekt był procedowany bez zwłoki, to jest oczywiście też kwestia rozmów ze stronnictwami politycznymi, bo ja jestem tylko gospodarzem procesów, a nie finalnie decyduję, zrobiłem to, co w mojej mocy, czyli uruchomiłem maszynę. Natomiast teraz ta maszyna musi szczęśliwie, dla waszego dobra, do celu dojechać – mówił Szymon Hołownia.

– Jesteście potrzebni Polsce, jesteście solą tej ziemi, bo dzięki waszej pracy, waszemu zaangażowaniu, waszej obecności, możemy wszyscy korzystać w pełni z tych darów, które macie, z waszych talentów, z waszych możliwości – podkreślił.

– Czujcie się zawsze tutaj w Sejmie, jak u siebie. Takie sceny, jakie widzieliśmy w czasie waszych protestów w poprzednich latach, nigdy więcej się już nie powtórzą, nie mają prawa się powtórzyć i się nie powtórzą – obiecał marszałek Hołownia.

Zobacz galerię…

Oprac. rhr/, fot. X/@KancelariaSejmu

Data publikacji: 26.01.2024 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również