Podejrzenie błędu medycznego ws. śmierci Piotra Pawłowskiego

Podejrzenie błędu medycznego ws. śmierci Piotra Pawłowskiego

Dokumentacja medyczna oraz przebieg akcji ratunkowej w domu Piotra Pawłowskiego dają nam prawo podejrzewać, że doszło do błędu medycznego - poinformowała w środę PAP pełnomocnik rodziny zmarłego mec. Beata Bosak-Kruczek. Jak dodała prokuratura wszczęła we wtorek śledztwo w tej sprawie.

Reprezentująca rodzinę Piotra Pawłowskiego Beata Bosak-Kruczek poinformowała PAP, że z dokumentacji medycznej wynika, że przyczyną zgonu było niedotlenienie mózgu wskutek braku zaintubowania. Rodzina zmarłego ma zastrzeżenia zarówno do pracy pogotowia ratunkowego jak i Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, na który został przewieziony.

– W poniedziałek złożyliśmy zawiadomienie z art. 155 w związku z art. 160 kk. Dokumentacja medyczna oraz przebieg akcji ratunkowej w domu pana Pawłowskiego daje nam prawo, żeby mieć podejrzenie, że nastąpił błąd medyczny polegający na tym, że zespół pogotowia ratunkowego nie udzielił pierwszej pomocy w postaci zaintubowania, co w przypadku pana Pawłowskiego było zabiegiem ratującym życie – powiedziała Bosak-Kruczek.

Pełnomocnik rodziny zmarłego poinformowała również, że ciało Piotra Pawłowskiego zostało zabezpieczone i przekazane do zakładu medycyny sądowej do wykonania ekspertyz sądowych. Protokół z sekcji zwłok, którą zaplanowano na 11 października zostanie przekazany rodzinie najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu. (PAP)

Marcin Chomiuk, fot. pixabay.com

Data publikacji: 10.10.2018 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również