Poznańscy seniorzy uszyli ponad 100 poduszek dla ukraińskich dzieci przebywających m.in. w Arenie i MTP

Seniorki i seniorzy – podopieczni Zespołu Dziennych Domów Pomocy w Poznaniu – w ciągu ostatnich dni uszyli ponad 100 poduszek, które są przekazywane ukraińskim dzieciom przebywającym obecnie m.in. w hali Arenie czy na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

O zaangażowaniu seniorów w pomoc uchodźcom poinformowało 17 marca Miasto Poznań.

Zespół Dziennych Domów Pomocy w Poznaniu opublikował w mediach społecznościowych zdjęcia seniorów zaangażowanych w akcję; przy maszynach do szycia i z gotowym dziełem – górą kolorowych poduszek, które mają umilić sen ukraińskich dzieci przebywających obecnie w Poznaniu.

„Amok poduszkowy trwa! Seniorki i seniorzy uszyli ponad 100 poduszek!!! Brawo!!! Jest podział ról, są krojcze, szyjące i +upychacze+. Trochę śmiechu, kłaczków białych na ubraniach, ale się dzieje” – napisano.
Kolejna partia poduszek dla dzieci ma trafić w czwartek do poznańskiej hali Arena – to jedno z kilku miejsc w Poznaniu, gdzie uchodźcy z Ukrainy mogą znaleźć schronienie i pomoc.

Kiedy ruszała akcja szycia poduszek – pod koniec ub. tygodnia – organizatorzy podkreślali, że „czasami niewielki gest znaczy wiele”. Wskazywano, że małe, kolorowe poduszki „dzieci będą mogły ze sobą zabrać, gdziekolwiek je jeszcze los rzuci”.

„Taka podusia przyda się w łóżku, do przytulenia, i w samochodzie czy pociągu, by nie opierać się o zimną szybę. W taką podusię będzie można ukryć buzię, gdy tłumy obcych ludzi będą dookoła biegać i załatwiać dorosłe sprawy. Będzie też można na niej usiąść, zamiast na zimnym krawężniku” – podkreślano.

Materiał do szycia i wypełniania poduszek zostały przekazany seniorom przez darczyńców. (PAP)

Anna Jowsa, fot. pixabay.com

Data publikacji: 18.03.2022 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również