Prawie 35,5 mln zł zebrano podczas 22. Finału WOŚP

Prawie 35,5 mln zł zebrano podczas 22. Finału WOŚP

Podczas 22. Finału WOŚP zebrano blisko 35,5 mln zł - poinformował na konferencji prasowej Jurek Owsiak. Jak zaznaczył, jest to zadeklarowana kwota; na konto fundacji wpłynęło na razie ponad 1,1 mln zł. Ostateczny wynik zbiórki poznamy za kilkanaście tygodni.

Dokładna kwota podana przez Owsiaka w poniedziałek to 35 mln 489 tys. 735 zł. „Wielkie dzięki dla całej Polski, ale także dla Polaków na całym świecie” – powiedział Owsiak.

Ostateczny wynik zbiórki będzie znany za kilka lub kilkaście tygodni. W zeszłym roku WOŚP zebrała 50,6 mln zł (dzień po Finale zadeklarowana kwota wynosiła niespełna 40 mln zł).

Zebrane podczas 22. Finału WOŚP pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na wyposażenie oddziałów dziecięcej medycyny ratunkowej, np. na wielonarządowe tomografy komputerowe z możliwością znieczulenia do badania młodszych i pobudzonych dzieci, RTG przyłóżkowe, radiologiczne stacje diagnostyczne, aparaty USG.

W tym roku WOŚP po raz drugi będzie zbierać pieniądze na rzecz godnej opieki medycznej dla seniorów. W ramach środków z zeszłorocznego Finału fundacja wyposażyła wszystkie istniejące w Polsce oddziały geriatryczne i gotowa jest wesprzeć w ten sam sposób każdy nowy oddział, który będzie miał kontrakt z NFZ.(PAP)

Data publikacji: 13.01.2014 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również