Prokuratorskie zarzuty za znęcanie się i doprowadzenie niepełnosprawnej do śmierci

Kara dożywotniego pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, którego prokuratura oskarżyła o znęcanie się nad swoją niepełnosprawną, poruszającą się na wózku inwalidzkim partnerką, oraz o doprowadzenie do jej śmierci. Para od kilku lat mieszkała w budynku socjalnym w Słomnikach (woj. małopolskie).

Jak poinformował 18 listopada rzecznik prasowy krakowskiej Prokuratury Okręgowej prok. Janusz Hnatko, partner 41-letniej kobiety od kilku lat miał znęcać się nad nią, bić ją, grozić jej pozbawieniem życia, wypędzać z domu, poić alkoholem i znieważać.

W ubiegły czwartek doszło między nimi do awantury, podczas której Arkadiusz C. miał uderzać kobietę pięścią w głowę i dusić ją. 41-latka doznała obrażeń ciała, miała złamane kości i rozległe krwawe wybroczyny na szyi i twarzy. Po kilku dniach, podczas kolejnej kłótni, mężczyzna znów miał dotkliwie pobić niepełnosprawną, w wyniku czego ta doznała wewnętrznego krwotoku.
“Podejrzany zadawał pokrzywdzonej ciosy, gdy znajdowała się ona na wózku inwalidzkim. W następstwie doznanych obrażeń kobieta 14 listopada zmarła” – poinformował prok. Hnatko. “Arkadiusz C. przyznał się do popełnienia zarzuconych mu czynów i złożył obszerne wyjaśnienia” – dodał.

Na podstawie m.in. oględzin miejsca zdarzenia z udziałem lekarza Zakładu Medycyny Sądowej w Krakowie, zeznań świadków i oględzin zabezpieczonych dowodów ustalone zostały okoliczności zdarzenia. W toku dalszego postępowania planowane jest m.in. uzyskanie wyników sekcji zwłok, opinii kryminalistycznych i opinii sądowo-lekarskiej o Arkadiuszu C.

Decyzją miechowskiego sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. (PAP)

nak/ jann/, fot. pixabay.com
Data publikacji: 19.11.2021 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również