R. Bochenek do protestujących w Sejmie: wiem, że jesteście w trudnej sytuacji; rząd PiS nie zamyka się na rozmowę

Wiem, że jesteście w trudnej sytuacji i rząd PiS to rozumie, dlatego my naprawdę nigdy nie zamykaliśmy się na rozmowę – podkreślił 8 marca rzecznik PiS Rafał Bochenek, zwracając się do protestujących w Sejmie opiekunów osób z niepełnosprawnościami. Złożył też matkom tych osób życzenia z okazji Dnia Kobiet.

– Chciałem złożyć najlepsze życzenia z okazji Dnia Kobiet, dużo zdrowia, siły i wytrwałości, bo rzeczywiście panie jako matki jesteście w trudnej sytuacji zajmując się osobami niepełnosprawnymi – powiedział Bochenek do protestujących w Sejmie matek osób z niepełnosprawnościami.

– Wiem, że jesteście w trudnej sytuacji i rząd PiS to rozumie, dlatego my naprawdę nigdy nie zamykaliśmy się na rozmowę – dodał. Bochenek zwracał też uwagę, że w 2018 roku, kiedy po raz pierwszy opiekunowie osób niepełnosprawnych przez 40 dni protestowali w Sejmie politycy PiS z nimi rozmawiali.

Protestująca posłanka KO Iwona Hartwich powiedziała, że przyjmie od Bochenka kwiaty, tylko wtedy, gdy przekują się one na wyższą rentę dla protestujących ciężko chorych dzieci. – Bo dzisiaj osoba z niepełnosprawnością dostaje 1217 złotych na rękę. Musicie się ogarnąć i musicie jeszcze dzisiaj na tym posiedzeniu Sejmu przyjąć obywatelski projekt ustawy ws. renty socjalnej – podkreśliła posłanka.

7 marca w Sejmie Hartwich poinformowała, że godzinę przed rozpoczęciem obrad obywatelski projekt ustawy o rencie socjalnej został złożony; zwróciła się do marszałek Sejmu z wnioskiem, by był on procedowany na obecnym posiedzeniu.

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zapewniła, że prace nad nim będą się odbywały zgodnie z procedurą, tak, jak w przypadku każdego innego obywatelskiego projektu. Dodała, że obecnie w Sejmie jest takich projektów kilka. (PAP)

Edyta Roś, Grzegorz Bruszewski, fot. z profilu Iwony Hartwich

Data publikacji: 08.03.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również