Rehabilitacja PZZOZ przenosi się z Czeladzi do zmodernizowanej siedziby w Będzinie

Zakład Fizjoterapii i Rehabilitacji Powiatowego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej (PZZOZ) przenosi się z Czeladzi do kompleksowo zmodernizowanej siedziby w Będzinie. PZZOZ to jednostka łącząca szpitale w obu tych miastach.

9 lipca po raz pierwszy zaprezentowano wnętrza zakładu po remoncie. Już za kilka tygodni pacjenci korzystający dotąd ze świadczeń rehabilitacyjnych Powiatowego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czeladzi dostaną do dyspozycji całkowicie nową placówkę rehabilitacyjną w wyremontowanych pomieszczeniach szpitala przy ul. Małachowskiego w Będzinie.

– Już wkrótce w naszej powiatowej lecznicy zakład fizjoterapii i rehabilitacji działać będzie w nowej odsłonie. To kolejny krok, by oferta Powiatowego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej była coraz bardziej atrakcyjna, wszechstronna i dostosowana do wymogów dzisiejszego rynku usług medycznych. Posiadamy świetną, wyspecjalizowaną kadrę, którą doceniają pacjenci nie tylko z powiatu będzińskiego, ale i spoza jego granic – powiedział starosta będziński Sebastian Szaleniec.

– Po przeprowadzonej modernizacji i doposażeniu w nowoczesny sprzęt, wysokie kwalifikacje personelu medycznego będą szły w parze z wysokiej klasy nowoczesnymi urządzeniami, które otwierają kolejne możliwości efektywnego leczenia i niesienia pomocy chorym – dodał.

Zakład został wyposażony w sprzęt rehabilitacyjny oraz sprzęt do fizykoterapii najnowszej generacji tj. falę uderzeniową laser wysokoenergetyczny, urządzenie do mechanicznego drenażu limfatycznego, wirówki do kąpieli wirowych, krioterapię miejscową. Kadra posiada dodatkowe uprawnienia z zakresu ortopedii i traumatologii, neurologii, NDT Bobath, metody Vojty, terapii manualnej, metody McKenzie, technik masażu.

Szerszy jest także zakres oferowanych usług. Zadbano o to, by w komfortowych warunkach zapewnić możliwość rehabilitacji osobom ze specjalnymi potrzebami, w tym pacjentom z niepełnosprawnościami oraz dzieciom.

– Wiele uwagi poświęciliśmy dzieciom potrzebującym terapii integracji sensorycznej oraz rehabilitacji sportowej. Stworzyliśmy salę ćwiczeń specjalnie dla małych pacjentów o przyjaznym środowisku użytkowania, która została wyposażona w szereg profesjonalnych sprzętów do ćwiczeń, stymulujących motorykę oraz zapewniających komfort podczas terapii – zaznaczył pełnomocnik dyrektora ds. restrukturyzacji dr Dariusz Jorg.

Osoby, których stan nie pozwala na dojazdy na rehabilitację, będą mogły skorzystać z wizyt domowych. Zakład jest zaopatrzony w niezbędny sprzęt do profesjonalnego wykonywania zabiegów w trakcie tego rodzaju wizyt: przenośne łóżka rehabilitacyjne, urządzenia do wykonywania terapii ultradźwiękami, laseroterapii oraz elektroterapii.

Inwestycja pochłonęła ok. 1 mln zł. (PAP)

Anna Gumułka, fot. freepik.com

Data publikacji: 10.07.2021 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również