Rzeszów: Przy Lisiej Górze powstanie integracyjny plac zabaw

Prawie pół miliona złotych kosztować będzie budowa integracyjnego placu zabaw, który powstanie przy Lisiej Górze w Rzeszowie. Plac wyposażony będzie m.in. w trampoliny, hulajnogi i piaskownice dla dzieci z ograniczeniami ruchowymi.

Jak poinformował PAP Artur Gernand z kancelarii prezydenta Rzeszowa, inwestycja ulokowana będzie obok istniejącego już od kilku lat placu zabaw dla dzieci.

„Przetarg na wybór wykonawcy integracyjnego placu zabaw został właśnie rozstrzygnięty. Wykonawcą będzie firma z Jasienicy Rosielnej. Koszt to blisko pół miliona zł” – podkreślił.

Integracyjny plac zabaw będzie gotowy w ciągu trzech najbliższych miesięcy. Na nowym placu znajdą się 23 urządzenia, wśród nich będą m.in. huśtawki, trampolina dla dzieci z ograniczeniami ruchowymi, karuzela integracyjna, tablice aktywności, labirynt. Będą także żagle chroniące od słońca oraz elementy malej architektury – m.in. ławki.

Jak zaznaczył Gernand nie będzie to pierwszy integracyjny plac zabaw w stolicy Podkarpacia. Pierwsza tego typu inwestycja dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych powstała bowiem w ubiegłym roku przy ul. Wyspiańskiego. (PAP)

Wojciech Huk, fot. pexels.com

Data publikacji: 07.09.2021 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również