Sejm przyjął pakiet antykryzysowy dla pracodawców i pracowników

Tarcza antykryzysowa to szereg rozwiązań mających maksymalnie ograniczyć negatywne skutki epidemii koronawirusa dla polskiej gospodarki. – Przed nami ciężkie miesiące. Zależy nam przede wszystkim na wsparciu przedsiębiorców i pracowników, którzy znaleźli się w wyjątkowo trudnym położeniu – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Bezpieczeństwo pracowników, finansowanie przedsiębiorstw, ochrona zdrowia, wzmocnienie systemu finansowego oraz program inwestycji publicznych – z tych pięciu filarów składa się tzw. tarcza antykryzysowa. 28 marca Sejm przyjął pakiet rozwiązań skierowanych przede wszystkim do przedsiębiorców i pracowników.

– Najbliższe tygodnie i miesiące będą bez wątpienia trudnym czasem, dlatego robimy co w naszej mocy, by wesprzeć przedsiębiorców i pracowników. To oni najszybciej odczują skutki zbliżającego się kryzysu. Liczymy, że przygotowane przez nas rozwiązania pozwolą zapobiec zwolnieniom pracownikom i bankructwom firm – wskazuje minister Marlena Maląg.

Tzw. tarcza antykryzysowa to zestaw kilku ustaw przygotowanych m.in. przez Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwo Finansów. Poszerzają one zarówno niektóre już istniejące rozwiązania, jak również wprowadzają nowe mechanizmy wsparcia dla przedsiębiorców i pracowników.

Szacowana całkowita wartość pakietu to co najmniej 10 proc. PKB.

Ważne

Pracujesz? Prowadzisz firmę? Jesteś rodzicem i zajmujesz się dziećmi, kiedy szkoły, przedszkola i żłobki są zamknięte? Poszukujesz informacji na temat przysługujących Ci praw i dedykowanych rozwiązań zaprojektowanych przez rząd w celu zwalczania skutków epidemii? Śledź nasze wpisy w mediach społecznościowych i informacje na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Rządowe serwisy to sprawdzone i pewne źródło informacji na temat działań podejmowanych w walce z koronawirusem.

Więcej informacji na: gov.pl/rodzina oraz gov.pl/koronariwus.

Info: MRPiPS, fot. pixabay.com

Data publkacji: 28.03.2020 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również