SMAkowy obóz pełen wrażeń!

W nadmorskim Dźwirzynie, w dniach 8-15 lipca w hotelu Geovita odbywał się IV Obóz SMA – dla osób z rdzeniowym zanikiem mięsni i ich opiekunów. Dla wszystkich uczestników jest to przede wszystkim integracja, rehabilitacja oraz terapia zajęciowa chorych oraz ich opiekunów, a także nieodłączna obozowym spotkaniom – wspólna zabawa.

Wakacje spędziło razem 38 rodzin z Polski i Ukrainy. W skład tego licznego grona wchodzili także terapeuci, psychologowie, fizjoterapeuci oraz ponad 40 wolontariuszy. Łączna liczba wyniosła prawie 200 uczestników obozu.

– W obozie uczestniczyły całe rodziny, a więc małe i duże SMAki, ich rodzice oraz rodzeństwo. Program był tak przygotowany, aby nikt się nie nudził i dla każdego członka rodziny były dedykowane odpowiednie zajęcia. Wszystkie osoby z SMA miały przydzielonych wolontariuszy, którzy w ramach obozu odbywali praktyki studenckie. W tym czasie rodzice mieli możliwość wzięcia udziału w przeznaczonych dla nich warsztatach lub wykorzystywali te chwile na odpoczynek. Z ogromną przyjemnością obserwowaliśmy, jak nasze uśmiechnięte i kreatywne maluszki poznają świat bez mamy i taty obok, jak nasza SMAkowa młodzież zacieśnia relacje między sobą oraz zdrowymi równolatkami, jak przy wsparciu wolontariuszy oraz zdrowego rodzeństwa ci młodzi wózkowicze doświadczają niezwykłych chwil bez czuwającego za plecami rodzica – relacjonowali uczestnicy IV obozu Fundacji SMA.

Na obozie działo się bardzo dużo. Obozowicze gościli w Błękitnej Marinie i mieli okazje pływać żaglówkami i motorówkami, był m.in. mecz piłki nożnej na wózkach, szalona bitwa balonami wodnymi czyli baloniada na plaży, bal przebierańców, codzienne biegi Drużyny SMA, rehabilitacja SMAków na basenie, fitness dla mam i tatusiów, tatuaże i warkoczyki, lekcja salsy, talent show, a także występ SMAkowego teatrzyku rodziców. Było naprawdę wiele radości i szaleństwa, ale również momentów pełnych wzruszeń. Odwiedziła ich też Telewizja Polsat i zrobiono reportaż, który będzie można zobaczyć już w połowie sierpnia.

Autorzy relacji przekazali, że część aktywności i atrakcji prowadzili SMAkowi rodzice, podkreślając, że „to jest właśnie najpiękniejsze, kiedy dzielimy się z innymi swoimi talentami i pasjami, sprawiając tym samym niesamowitą radość i przyjemność sobie nawzajem./…/IV Obóz SMA zakończyliśmy jeszcze bardziej zintegrowani, pełni radości i niedosytu oraz zaskoczeni, że ten cudowny czas minął tak szybko”.

W tym roku organizatorzy obozu mogli liczyć na wsparcie wielu przyjaciół, wszystkim im gorąco i serdecznie podziękowali, podkreślając także bardzo mocno ogromną i nie do przecenienia pracę wolontariuszy Fundacji SMA. Wszyscy wkładają całe serce w to, co robią, a ten obóz przygotowywali przez niemal cały rok.

Fundacja SMA zaprasza na następny obóz za rok, 6-13 lipca 2024 r.

Zobacz galerię…

Oprac. IKa, fot. ze strony i profilu Fundacja SMA

Data publikacji: 07.08.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również