20. Europejski Festiwal Filmowy INTEGRACJA TY I JA nadchodzi!

Tegoroczny, 20. Europejski Festiwal Filmowy INTEGRACJA TY I JA odbędzie się w dniach 5-9 września. Głównym miejscem wydarzeń dotyczących tego wydarzenia będzie Koszalińska Biblioteka Publiczna i teren wokół niej.

Zaprezentowanych będzie 35 filmów, z czego w konkursie weźmie udział 6 filmów amatorskich, 10 fabularnych i 13 dokumentalnych.

Filmy oceniać będzie profesjonalne jury oraz jury młodzieżowe złożone ze studentów Politechniki Koszalińskiej.

Festiwalowi będą towarzyszyły warsztaty, spotkania i wykłady.

Wśród tegorocznych gości są między innymi:
– Marek Purczyński, autor tzw. Totalnej Terapii, połączenia terapii manualnych z systemami treningowymi, dwukrotny uczestnik Polskiej Misji Paraolimpijskiej na Igrzyskach w Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016)
– Angelika Chrapkiewicz-Gądek, podróżniczka, pasjonatka podwodnego świata i górskich wyzwań. Autorka książki „Zdobądź swój szczyt”, która zdobyła uznanie czytelników za motywujące przesłanie i inspirujące życiowe historie.

Debatę oraz konferencję naukową poprowadzi prof. Wojciech Otto, znany już z poprzednich edycji festiwalu. W tych spotkaniach udział wezmą m.in. dr Piotr Szarszewski, Anna Dzieduszycka, Beata Dzianowicz, Maciej Książko, Andrzej Golejewski.

Prelegentami konferencji naukowej „Łączy nas kino” będą dr Anna Bieganowska-Skóra oraz dr hab. Jacek Trębecki.

„Żywe lekcje wychowawcze” w koszalińskich szkołach poprowadzi Krzysztof Głombowicz, dziennikarz, komentator sportu paraolimpijskiego z udziałem Marcina Oleksego, reprezentanta Polski w amp futbolu, który otrzymał na zorganizowanej w Paryżu gali FIFA The Best 2022 nagrodę FIFA Puskás Award za Bramkę Roku.

Inauguracja festiwalu odbędzie się 5 września o godzinie 17.00 w sali kinowej Koszalińskiej Biblioteki Publicznej. Uświetni ją krótki recital Laury Florentyny Dziąby, finalistki programu „Mam talent”.

Ceremonię wręczania nagród muzycznie wzbogaci znany duet BAiKA w składzie Kafi (Katarzyna Sondej) i Piotr Banach (znany z zespołów Hey i Indios Bravos).

Równolegle z festiwalem w ponad 40 miejscach w całym kraju będą się odbywały MAŁE FESTIWALE TY i JA prezentujące wybrane filmy festiwalowe.

Zobacz galerię…

pr/, fot. mat. prasowe

Data publikacji: 07.08.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również