Sopot i Kołobrzeg z certyfikatami „Dostępna plaża 2023”

Dojście do plaży, wejście na nią, parking oraz wózki do kąpieli wodnych (amfibie) – to elementy docenione przez specjalistów z Fundacji Machina Zmian, którzy po raz drugi przyznali plaży w Sopocie certyfikat dostępności dla wszystkich. Taki sam certyfikat otrzymała za 2023 rok plaża w Kołobrzegu.

Konkretnie są to plaże przy wejściu nr 23 w Sopocie i przy wejściu nr 6 w Kołobrzegu.

Fundacja Machina Zmian, która od dziesięciu lat prowadzi program „Plaże dostępne dla wszystkich”, przeprowadza audyty dostępności plaż, współpracując z architektami i ekspertami ds. dostępności. Certyfikat świadczy o dostępności, bezpieczeństwie i wygodzie kąpieliska dla wszystkich osób, bez względu na stopień sprawności.

Uroczyste wręczenie certyfikatów było częścią wydarzenia „Aktywizm – Dostępność – Sprawczość”, które odbyło się 12 lipca w Sopocie.

Z jakich udogodnień mogą korzystać osoby o ograniczonej sprawności w certyfikowanych obiektach? To m.in. szerokie, drewniane kładki prowadzące od wejścia w głąb plaży i do toalet, dostosowana do potrzeb niepełnosprawnych przebieralnia oraz prysznic, wózki kąpielowe oraz zadaszenia w kształcie żagli miejsc do odpoczynku.

Oprac. rhr/

Data publikacji: 13.07.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również