Spotkania filmowe Fundacji Avalon i Muzeum Historii Żydów POLIN

Fundacja Avalon w ramach projektu Sekson i Muzeum Historii Żydów POLIN ruszają ze wspólnym cyklem sobotnich spotkań filmowych MOVIE – MY NA GŁOS!, w ramach którego odbywać się będą seanse i dyskusje wokół tematu seksualności, niepełnosprawności i praw człowieka. Podczas pierwszego, zaplanowanego na 26 marca 2022 roku, wyemitowany zostanie film „Obóz godności: Rewolucja w życiu niepełnosprawnych”. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Aby wziąć udział w trybie stacjonarnym wymagane jest zgłoszenie przez formularz zapisów dostępny pod linkiem https://bit.ly/pokaz_filmowy_obóz_godności

Premierowy pokaz filmów
Pierwszy pokaz filmowy rozpocznie się już 26 marca 2022 roku o godzinie 15:00. Podczas spotkania będzie można obejrzeć cieszący się wieloma nagrodami dokument „Obóz godności”, który podejmuje temat powstania amerykańskiego ruchu praw osób z niepełnosprawnościami. Co ciekawe część uczestników obozu stała się aktywistami, założyli ruch praw osób z niepełnosprawnościami, który wywalczył jeden z najważniejszych dokumentów dla osób z niepełnosprawnościami w Stanach Zjednoczonych – ustawę o niepełnosprawności . Film otrzymał m.in. nagrodę Audience Award na Sundance Film Festival czy Best Feature podczas International Documentary Association. Po pokazie odbędzie się dyskusja z zaproszonymi gośćmi.

– Poprzez wybór filmów o tematyce seksualności, niepełnosprawności, praw człowieka, chcemy działać w obszarze edukacji równościowej. Po każdym seansie filmowym planujemy organizować także dyskusje i debaty, jednocząc wokół tematyki środowiska filmowe, organizacji pozarządowych, aktywistyczne, osób z niepełnosprawnościami, ich rodzin i bliskich. Głęboko wierzymy, że stworzenie takiej platformy wspólnej rozmowy, wymiany poglądów posłuży budowaniu rzeczywistości otwartej na różnorodność i dostępnej dla wszystkich – wyjaśnia” Żaneta Krysiak, organizatorka cyklu i specjalistka projektu Sekson.

Rozpoczęcie debaty
Pokazy odbywać się będą co 2 miesiące. Dla uczestników spotkania są bezpłatne. Po każdej projekcji odbywać się będzie panel dyskusyjny, który będzie także streamingowany w mediach społecznościowych projektu Sekson. Celem realizowanych przez Fundację Avalon spotkań filmowych jest rozpoczęcie szerokiej debaty wokół tematyki niepełnosprawności, seksualności i rodzicielstwa, a także przełamywanie barier i stereotypów społecznych.

Patronami merytorycznymi spotkań filmowych są: Koło Naukowe Synergia SWSP, Koło Naukowe Psychologii Klinicznej SWPS, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Koło Naukowe Disability Studies APS, Stowarzyszenie Mudita.

Info: Fundacja Avalon

Data publikacji: 14.03.2022 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również