To już ostatnie dni poszukiwań CZŁOWIEKA BEZ BARIER 2021

Poszukiwania CZŁOWIEKA BEZ BARIER w całym kraju prowadzi Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, a czyni to już po raz 19. Od tylu bowiem lat organizowany jest jedyny w Polsce konkurs, którego celem jest nagrodzenie wyjątkowych osób z niepełnosprawnością będących dla innych wzorem do naśladowania. Zgłoszenia przyjmowane są już tylko do 28 września.

Kim jest CZŁOWIEK BEZ BARIER?

CZŁOWIEK BEZ BARIER to osoba z niepełnosprawnością, w tym także chorująca na schorzenie przewlekłe, które ogranicza jej sprawność ruchową, bądź intelektualną, mobilność, samodzielność lub postrzeganie zmysłowe. CZŁOWIEK BEZ BARIER jest aktywny, cieszy się życiem i daje przykład lub uczy innych jak to robić.

CZŁOWIEK BEZ BARIER działa na różnych polach, np. w sporcie, kulturze, sztuce, polityce, sferze społecznej jako osoba indywidualna, albo członek, współpracownik, wolontariusz organizacji pozarządowej. CZŁOWIEK BEZ BARIER może być także blogerem, vlogerem, prowadzić interesujący serwis, utworzyć aktywną społeczność w social mediach lub stworzyć aplikację, która ułatwia życie osobom z niepełnosprawnością.

Bez względu na rodzaj aktywności CZŁOWIEK BEZ BARIER niesie pomoc bezinteresownie i hojnie obdarowuje innych swoją energią. CZŁOWIEK BEZ BARIER to człowiek będący wzorem do naśladowania tak dla osób z niepełnosprawnościami, jak i dla osób sprawnych.

Czym jest konkurs „CZŁOWIEK BEZ BARIER”?

To ogólnopolski konkurs, a także jedna z najdłużej realizowanych w Polsce kampanii społecznych, którego inicjatorem jest Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. Celem konkursu jest  promocja osób z niepełnosprawnościami, które osiągają zamierzone cele i odnoszą sukcesy w różnych obszarach.

Każdego roku z nadesłanych zgłoszeń Kapituła Konkursu wyłania pięcioro finalistów, z których jeden otrzymuje tytuł CZŁOWIEKA BEZ BARIER, a pozostałe cztery osoby równorzędne wyróżnienia. W 2021 r. konkursowe Jury po raz szósty wybierze też Osobowość Internetową – osobę z niepełnosprawnością, która aktywnie działa w sieci. Partnerem tej kategorii jest Fundacja Orange.

W dotychczasowych 18. edycjach plebiscytu Integracja „odkryła” i nagrodziła już ponad 100 takich osób – artystów, sportowców, liderów lokalnych społeczności, biznesmenów, polityków, dziennikarzy. Tegorocznych laureatów poznamy podczas gali 3 grudnia 2021 roku w Zamku Królewskim w Warszawie.

Znasz CZŁOWIEKA BEZ BARIER? Może sam nim jesteś?
Zgłoś kandydaturę do konkursu „CZŁOWIEK BEZ BARIER”. Zgłoszenie powinno zawierać :

  • dane Kandydata: imię i nazwisko, adres oraz telefon kontaktowy;
  • dane Zgłaszającego: imię i nazwisko lub nazwę oraz imię i nazwisko, adres i telefon kontaktowy osoby kontaktowej reprezentującej Zgłaszającego;
  • opis Kandydata uzasadniający zgłoszenie, w szczególności opis Kandydata oraz jego działalności;
  • rekomendacje kandydatury od osób fizycznych lub prawnych;
  • aktualne zdjęcie Kandydata w wersji elektronicznej;
  • zgodę Kandydata na: udział w Konkursie, przetwarzanie danych osobowych Kandydata w celu udziału w Konkursie, nieodpłatne rozpowszechnianie wizerunku w celach związanych z realizacją Konkursu.

Albo prościej: wypełnij formularz dostępny na stronie z regulaminem konkursu: http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/1846000

i prześlij go mailem: czlowiekbb@integracja.org (temat wiadomości: „Konkurs Człowiek bez barier 2021”), albo pocztą tradycyjną na adres: Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, ul. Andersa 13; 00-159 Warszawa, z dopiskiem „Konkurs Człowiek bez barier 2021”.

Ważne (!) aby zrobić to do 28 września, do godz. 23.59, bo właśnie wtedy upływa termin nadsyłania zgłoszeń.

Info i fot. Integracja

Data publikacji: 21.09.2021 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również