To właśnie twój projekt może ozdobić ścianę o wysokości 18 metrów!

Wrocławska fundacja „Potrafię Pomóc” poszukuje artysty, który stworzy wyjątkowy mural!

Mural ozdobi elewację budynku przy ul. Horbaczewskiego 24 we Wrocławiu.

Do zagospodarowania jest ściana o wysokości prawie 18 i szerokości niemal 15 metrów! Zadaniem artysty, który swoją pracą zechce umilić pobyt podopiecznym, pacjentom oraz gościom Fundacji i Ośrodka rehabilitacyjno-edukacyjnego dla Wyjątkowych Dzieci, będzie przygotowanie koncepcji, projektu oraz jego realizacja. Jeśli pogoda pozwoli, mural mógłby powstać jeszcze jesienią 2021.

Zainteresowani artyści mogą się zgłaszać za pośrednictwem adresu mailowego sekretariat@potrafiepomoc.org.pl , wysyłając mail zatytułowany „Mural”.

– Nie chcemy artystom narzucać tematyki. Idealnie byłoby jednak, gdyby mural miał wymiar społeczny, a jego przekaz był spójny z działalnością Fundacji – wyjaśnia Adam Komar, prezes Fundacji „Potrafię Pomóc”.

Na drugim piętrze budynku przy ulicy Horbaczewskiego znajduje się główna siedziba Fundacji „Potrafię Pomóc”. Organizacja działa od 2008 roku, na różne sposoby wspierając dzieci, młodzież i osoby dorosłe z niepełnosprawnościami i z chorobami rzadkimi. W tej chwili ze wsparcia korzysta 700 podopiecznych.

Na pierwszym piętrze ulokowane jest prowadzone przez Fundację Centrum Diagnostyczno-Terapeutyczne Chorób Rzadkich im. Bartłomieja Skrzyńskiego. W Centrum pięćdziesięciu specjalistów – lekarzy i terapeutów – kompleksowo wspiera pacjentów z chorobami rzadkimi, z niepełnosprawnościami, ale też pełnosprawnych z zaburzeniami koncentracji, pamięci, dzieci z trudnościami w uczeniu się i ich rodziny.

W Centrum działa też Instytut Dostępności oraz gabinet ginekologiczny dla kobiet i dziewczynek z niepełnosprawnościami. W planach jest otwarcie gabinetu stomatologicznego dostosowanego do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Na parterze mieści się natomiast Mieszkanie Opieki Wytchnieniowej, które mieszkańcom Wrocławia oferuje tygodniową lub dwutygodniową przerwę wytchnieniową. Specjalistyczna kadra zajmuje się całodobowo dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi z niepełnosprawnościami oraz potrzebującymi wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

Na parterze działa też powołany z inicjatywy Fundacji Ośrodek rehabilitacyjno-edukacyjny dla Wyjątkowych Dzieci z Terapeutycznym Punktem Przedszkolnym dla Wyjątkowych Dzieci.

Więcej informacji o Fundacji „Potrafię Pomóc”, Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznym Chorób Rzadkich im. Bartłomieja Skrzyńskiego i Ośrodku dla Wyjątkowych Dzieci znajduje się na stronach podlinkowanych poniżej.

https://potrafiepomoc.org.pl/

https://centrum.potrafiepomoc.org.pl/

https://wyjatkowedzieci.com/

Info: Fundacja „Potrafię Pomóc”, fot. pixabay.com

Data publikacji: 21.09.2021 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również