W Oblęgorku powstaje COM dla ludzi starszych

Powstające w Oblęgorku (świętokrzyskie)Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne będzie przeznaczone dla 20. osób starszych z niepełnosprawnościami, z różnymi dolegliwościami, ale też dla osób samotnych, niemających żadnej opieki.

Obiekt będzie parterowy o powierzchni blisko 500 m kw. Dla osób korzystających z pobytu całodobowego przygotowanych zostanie 10 pokoi z łazienkami. Każdy zostanie wyposażony w tzw. przyciski przyzywowe, które będą się znajdować przy łóżku i w łazience.

Mieszkańcy skorzystają również z dostępnej dla wszystkich świetlicy i strefy relaksu. W centrum ma powstać również jadalnia i sala do różnego rodzaju zajęć oraz rehabilitacji. Obiekt będzie w całości przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Budowa ośrodka rozpoczęła się w 2022 r. i ma zostać zakończona do końca tego roku. Centrum rozpocznie działalność 1 stycznia 2025 r. Koszt inwestycji wyniesie ponad 4,5 mln zł, z czego ponad 3,2 mln zł to dofinasowanie z Funduszu Solidarnościowego, a 1,3 mln zł to wkład własny gminy Strawczyn.

Koniec prac budowlano-remontowych zaplanowano na październik bieżącego roku.

Oprac. rhr/, fot. Agnieszka Olech

Data publikacji: 11.01.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również