W Przemyślu ruszyła akcja pomocy dla seniorów

W Przemyślu (woj. podkarpackie) ruszyła akcja pomocy osobom starszym i potrzebującym pod nazwą „Przemyślanin pomaga” – poinformowała 27 marca rzeczniczka prasowa magistratu Agata Czereba.

Dodała, że grupą w największym stopniu narażonych na zachorowanie spowodowane koronawirusem SARS-CoV-2 są osoby starsze, schorowane i z obniżoną odpornością.

– W naszym mieście żyje wiele samotnych, starszych osób, które niestety z różnych powodów nie mogą liczyć na pomoc swoich bliskich. Naprzeciw nim wychodzą przemyślanie – wolontariusze, którzy dają wsparcie w zupełnie przyziemnych – ale jakże niezbędnych do życia sprawach, jak codzienne, podstawowe zakupy, napisanie ważnego pisma, wysłanie go czy zapłacenie rachunku – podkreśliła Czereba.

Od czasu ogłoszenia w Polsce stanu epidemii przemyscy seniorzy mogą liczyć m.in. na pracowników przemyskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Swoją pomoc zaoferowali też społecznicy, w tym m.in. prezydent Przemyśla oraz przemyscy radni.

Samorząd zainteresowanym seniorom udostępnia numery kontaktowe do osób, które im pomogą. – Jeśli ktoś chciałby dołączyć do grona osób, które chcą nieść pomoc zapraszamy do kontaktu. Będziemy na bieżąco aktualizować listę takich osób i z ogromną przyjemnością dopiszemy do niej każdą osobę, która jest gotowa bezinteresownie pomagać – powiedziała rzeczniczka. (PAP)

Wojciech Huk

Data publikacji: 27.03.2020 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również